Trwa ładowanie...

Warszawa. Protest przewoźników autokarowych w stolicy

Warszawa jest jednym z miast, w których odbywa się protest przewoźników autokarowych. W sumie w dziewięciu miastach na ulice wyjedzie 600 pojazdów.

Warszawa. Protest przewoźników autokarowych w stolicyŹródło: PAP
d32wihf

Celem protestu jest zwrócenie uwagi na bardzo trudną sytuacji branży wywołanej epidemią koronawirusa w Polsce. Protest nie wywołał jak na razie utrudnień w ruchu.

Warszawa. Sznur autokarów w proteście przewoźników

Organizatorzy protestu zapewniają, że ich celem nie jest zablokowanie, czy utrudnienie ruchu w Warszawie. Zapewniają, że będą jechać zgodnie z przepisami. Nie zdradzali również trasy przejazdu autokarów biorących udział w proteście, ale informowali, że będzie to centrum miasta.

Przewoźnicy chcą zwrócić uwagę rządu na fakt, że w wyniku ograniczeń wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa, ich branża przestała w zasadzie istnieć. Wzywają do stworzeni specjalnych subwencji i dopłat do pensji minimalnej na najbliższe pół roku. Kwotę zapomogi dla jednego przedsiębiorstwa miałaby być uzależniona od liczby posiadanych pojazdów i sięgać 10 tysięcy złotych na jeden autokar.

d32wihf

Autokarowy przewóz osób to tylko jeden z obszarów branży turystycznej, które ucierpiały w związku z pandemią COVID-19. Według danych statystycznych całabranża zmaga się z poważnymi skutkami finansowymi sytuacji na świecie. W czwartek ma odbyć się spotkanie jej przedstawicieli z minister rozwoju Jadwigą Emilewicz.

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - PKW

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32wihf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32wihf