Trwa ładowanie...
d28f0jt

Warszawa. Protest przewoźników autokarowych w stolicy

Warszawa jest jednym z miast, w których odbywa się protest przewoźników autokarowych. W sumie w dziewięciu miastach na ulice wyjedzie 600 pojazdów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa, Protest przewoźników autokarowych
Warszawa, Protest przewoźników autokarowych (PAP)
d28f0jt

Celem protestu jest zwrócenie uwagi na bardzo trudną sytuacji branży wywołanej epidemią koronawirusa w Polsce. Protest nie wywołał jak na razie utrudnień w ruchu.

Warszawa. Sznur autokarów w proteście przewoźników

Organizatorzy protestu zapewniają, że ich celem nie jest zablokowanie, czy utrudnienie ruchu w Warszawie. Zapewniają, że będą jechać zgodnie z przepisami. Nie zdradzali również trasy przejazdu autokarów biorących udział w proteście, ale informowali, że będzie to centrum miasta.

d28f0jt

Przewoźnicy chcą zwrócić uwagę rządu na fakt, że w wyniku ograniczeń wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa, ich branża przestała w zasadzie istnieć. Wzywają do stworzeni specjalnych subwencji i dopłat do pensji minimalnej na najbliższe pół roku. Kwotę zapomogi dla jednego przedsiębiorstwa miałaby być uzależniona od liczby posiadanych pojazdów i sięgać 10 tysięcy złotych na jeden autokar.

Autokarowy przewóz osób to tylko jeden z obszarów branży turystycznej, które ucierpiały w związku z pandemią COVID-19. Według danych statystycznych całabranża zmaga się z poważnymi skutkami finansowymi sytuacji na świecie. W czwartek ma odbyć się spotkanie jej przedstawicieli z minister rozwoju Jadwigą Emilewicz.

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zamieszkania - PKW

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28f0jt

Podziel się opinią

Share
d28f0jt
d28f0jt