Trwa ładowanie...
d13s4z7

Warszawa przeciwko rasizmowi. Odbył się protest przed ambasadą USA

Kilkaset osób zebrało się w Alejach Ujazdowskich. Skandowali "I can't breathe".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Protest przeciwko rasizmowi i brutalności policji.
Warszawa. Protest przeciwko rasizmowi i brutalności policji. (PAP)
d13s4z7

Do Warszawy dotarł dzisiaj protest przeciwko niedawnej śmierci Afroamerykanina George'a Floyda. Jak podaje portal TVN Warszawa przed ambasadą USA w Alejach Ujazdowskich zebrało się kilkaset młodych osób. Manifestacja miała charakter antyrasistowski.

Uczestnicy protestu podzielili się na dwie grupy i ustawili po obu stronach ulicy. W geście solidarności położyli się oni na dziewięć minut twarzą do ziemi. Tyle właśnie czasu trwało duszenie George’a Floyda.

Ludzie zgromadzeni dzisiaj przed ambasadą Stanów Zjednoczonych skandowali hasła takie jak: "Black Lives Matter" i "I can't breathe". Pojawiło się też mnóstwo banerów nawołujących do zaprzestania przemocy oraz krytykujących zachowania rasistowskie. "Razem przeciwko rasizmowi", "Stop z agresją policji", czy "Czemu Was bardziej szokuje zniszczony pomnik, niż zabity człowiek" to tylko niektóre z haseł, które można było zobaczyć na Alejach Ujazdowskich.

d13s4z7

"Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda"

Nad bezpieczeństwem manifestantów czuwali stołeczni policjanci. Kolejny protest w geście solidarności planowany jest na sobotę.

Fala protestów w Stach Zjednoczonych

W wielu amerykańskich miastach codziennie trwają protesty przeciwko brutalności policji. W manifestacjach bierze udział setki osób.

d13s4z7

Przypomnijmy, że 46-letni George Floyd został zaduszony przez białego policjanta Dereka Chauvina. Funkcjonariusz zatrzymał Afroamerykanina i przyciskał mężczyźnie kolanem szyję do ziemi. Nie reagował, gdy mężczyzna wołał, że nie może oddychać.

   PAP
(PAP, Fot: PAP)

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d13s4z7

Podziel się opinią

Share
d13s4z7
d13s4z7