Trwa ładowanie...

Warszawa przekaże pieniądze dla gminy poszkodowanej w nawałnicach. Zobacz, ile

Pieniądze będą pochodziły z budżetu miasta na ten rok.

Share
Warszawa przekaże pieniądze dla gminy poszkodowanej w nawałnicach. Zobacz, ile
d3ecsdg

Warszawa przekaże ze swojego budżetu 762 tys. zł. dla gminy Chojnice poszkodowanej w niedawnych nawałnicach - zdecydowali w czwartek stołeczni radni. Wsparcie zostanie przeznaczone na remonty obiektów komunalnych i zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Radni jednogłośnie poparli w czwartek uchwałę ws. pomocy dla gminy Chojnice. Zgłosiła ją na początku sesji przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska (PO).

"Nie muszę przypominać, co się wydarzyło w północno-zachodniej Polsce, jakie ogromne straty ponieśli mieszkańcy tych gmin" - powiedział Malinowska-Grupińska, przedstawiając radnym uchwałę. Podkreśliła, że oprócz innych form pomocy, Warszawa chciałaby wesprzeć finansowo gminę Chojnice.

d3ecsdg

Wyjaśniła, że pierwotnie miasto chciało przeznaczyć dla poszkodowanej gminy 750 tys. zł, ale poproszono jeszcze o środki na dwie torby ratunkowe po 6 tys. zł każda i stąd finalna suma 762 tys. zł.

Pieniądze będą pochodziły z budżetu miasta na ten rok.

Dotychczasowa pomoc

W drugiej połowie sierpnia Warszawa wysłała kilka transportów z wodą, suchymi produktami i środkami higienicznymi dla mieszkańców wsi Lotyń w powiecie chojnickim.

Gwałtowne burze, a miejscami nawet trąby powietrzne, przeszły przez Pomorze w nocy z 11 na 12 sierpnia. Wskutek nawałnic zginęło w Pomorskiem 5 osób, w tym dwie nastolatki, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek. Ponad 50 osób, w tym 38 uczestników obozu w Suszku, doznało różnego rodzaju obrażeń.

d3ecsdg

Źródło: PAP

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Znalazła psa w lesie. Był w worku, miał związane łapy

d3ecsdg

Podziel się opinią

Share
d3ecsdg
d3ecsdg