Trwa ładowanie...

Warszawa. Przetarg rozstrzygnięty. Fotoradary na moście Poniatowskiego już niebawem

W przetargu był tylko jeden chętny. Bytomska firma dostarczy i zamontuje sześć fotoradarów na moście Poniatowskiego w Warszawie.

Share
Warszawa. Fotoradary na moście Poniatowskiego już niebawem
Warszawa. Fotoradary na moście Poniatowskiego już niebawem
d1gqx0g

Poprawa bezpieczeństwa na ruchliwym moście Poniatowskiego, na którym w przeszłości dochodziło do wielu wypadków drogowych, wyniesie 1 mln 826 tys. zł. Przetarg wygrała firma Lifor z Bytomia.

"Jeszcze przed świętami rozstrzygnęliśmy przetarg, co pozwala na podpisanie umowy z wykonawcą" – poinformował w poniedziałek 28 grudnia Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa. Fotoradary już wiosną

Według zapowiedzi ZDM, urządzenia na jednej z najbardziej ruchliwych przepraw w stolicy powinny pojawić się już wiosną.

30 punktów karnych w 30 sekund

"Następnie fotoradary przekażemy do obsługi Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego w ramach systemu CANARD. To konieczne, ponieważ po zmianach w przepisach, samorządy od kilku lat nie mogą korzystać z automatycznych urządzeń kontroli prędkości. Tymczasowym rozwiązaniem, jakie miasto obecnie stosuje, by ścigać piratów drogowych na moście Poniatowskiego, jest opłacanie dodatkowych patroli policji" – czytamy dalej w poniedziałkowym komunikacie Zarządu Dróg Miejskich.

d1gqx0g

Fotoradary, które niebawem pojawią się na moście Poniatowskiego, mają zostać ulokowane w taki sposób, aby finalnie znajdowały się po trzy po północnej i południowej stronie przeprawy. Urządzenia pojawią się w okolicy wieżyc oraz przystanków tramwajowych od strony lewobrzeżnej. Zgodę na zamontowanie fotoradarów wyraził konserwator zabytków.

Most Poniatowski stanowi często uczęszczaną trasę dla wielu mieszkańców Warszawy, jest popularny nie tylko wśród kierowców, ale także wśród rowerzystów, jak również pieszych. Na moście znajdują się dwa pasy do jazdy, co często zachęca osoby zmotoryzowane do przekraczania dozwolonej prędkości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1gqx0g

Podziel się opinią

Share
d1gqx0g
d1gqx0g