Trwa ładowanie...

Warszawa. Przy kościele NMP Matki Kościoła powstało "Pogotowie dla rodziny"

Przy kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła przy ulicy Domaniewskiej w Warszawie powstało "Pogotowie dla rodziny". Będzie można uzyskać tam pomoc w zakresie rozwiązywania problemów rodzin, wsparcia osób doświadczających kryzysów życiowych oraz cierpiących z powodu straty bliskich.
Share
Warszawa. Przy kościele NMP Matki Kościoła powstało "Pogotowie dla rodziny"
Warszawa. Przy kościele NMP Matki Kościoła powstało "Pogotowie dla rodziny"Źródło: Wikimedia Commons
dwzd07p

Archidiecezja warszawska poinformowała, że poradnia znajduje się w sali C domu parafialnego.

Warszawa. Wsparcie dla osób w kryzysie

Z pomocy oferowanej przez "Pogotowie dla rodziny" może skorzystać każdy, kto doświadcza trudności związanych np. z wychowywaniem lub chorobą dziecka, relacjami w rodzinie czy żałobą po stracie kogoś bliskiego. Placówka proponuje także wsparcie w temacie adopcji oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczną. W razie potrzeby pracownicy pogotowia przekierują do innych specjalistów w danej dziedzinie.

dwzd07p

"Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin archidiecezji warszawskiej ks. Marcin Szczerbiński zwrócił uwagę, że istnieje wielka potrzeba wychodzenia z pomocą 'w różnych sprawach związanych ze zdrowiem psychicznym, zwłaszcza, że te problemy się piętrzą, a pandemia nasiliła różne trudności"' – przekazała Polska Agencja Prasowa.

Sprawa kard. Henryka Gulbinowicza. "Nie było takiej kary w Polsce przez tysiąc lat"

W placówce przy Domaniewskiej osoby w potrzebie mogą liczyć na spotkania indywidualne z psychologiem i pedagogiem. Czas trwania takiej sesji będzie zależny od konkretnej sytuacji i osoby.

Koszty spotkań ze specjalistami będą ustalane indywidualnie. Osoby potrzebujące pomocy mogą kontaktować się z placówką pod numerem 692 032 370 lub za pośrednictwem e-maila: pogotowiedlarodziny@gmail.com.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwzd07p

Podziel się opinią

Share
dwzd07p
dwzd07p