Trwa ładowanie...

Warszawa. Przy szkołach będą wiaty rowerowe

„Wiaty rowerowe przy szkołach” to największy w historii projekt w ramach warszawskiego budżetu obywatelskiego. Zgłosiły się już placówki, które chcą mieć wiaty. Teraz wpłyną oferty od wykonawców.

Warszawa. Przy szkołach będą wiaty roweroweŹródło: Materiały prasowe, fot: Zarząd Dróg Miejskich
d3o0z2g
d3o0z2g

Przy warszawskich szkołach powstanie 90 zadaszonych parkingów dla rowerów. Mają się pojawić jeszcze w 2020 r.

Projekt został wybrany do realizacji w tym roku z budżetu obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańców zdobył ponad 18, 5 tys. głosów. Oznacza to, że wybrało go ponad 20 proc. wszystkich głosujących. Jednocześnie to największy wybrany przez mieszkańców projekt w całej historii budżetu obywatelskiego w Warszawie.

Prace przy realizacji projektu „Wiaty rowerowe przy szkołach” kontynuuje Zarząd Dróg Miejskich. Łączna wartość projektu to 3,6 mln złotych.

Do połowy lutego we współpracy z urzędami dzielnic ZDM zbierał zgłoszenia od placówek, które mają możliwość oraz chęć przyjęcia wiaty rowerowej.

d3o0z2g

Ponad 130 propozycji miejsc

Napłynęło ponad 130 propozycji lokalizacji. W wielu placówkach jest miejsce na postawienie więcej niż jednej wiaty.

ZDM podkreśla, że w niektórych przypadkach chciałby należałoby najpierw wymienić stare, niefunkcjonalne stojaki, tzw. “wyrwikółki” na nowe, zgodne z obowiązującymi standardami.

Obecnie wszystkie zgłoszenia są analizowane. Następnie zostanie opublikowana ostateczna lista placówek zakwalifikowanych do programu.

Wiat może być więcej

W połowie lutego ogłoszony został przetarg na dostarczenie oraz montaż 90 wiat. Zastrzeżeniem dla wykonawców był fakt, że konkretne lokalizacje będą wskazane później w trybie roboczym.

d3o0z2g

Przetarg został podzielony na trzy równe części – po 30 wiat każda. To miało zwiększyć szansę na wpłynięcie ofert. W umowie zawarte zostało tzw. prawo opcji. Oznacza to, że ZDM dopuszcza możliwość zwiększenia każdej z części o dostawę kolejnych konstrukcji. Jest szansa zwiększenia łącznej liczby wiat o nie więcej niż 30 – z 90 do 120.

Zależy to jednak ściśle od cen, jakie zaproponują wykonawcy. Jeśli będą niższe niż budżet przeznaczony na realizację, będzie możliwość zakupu większej liczby wiat.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać oferty do 30 marca do godziny 10.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3o0z2g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o0z2g