Trwa ładowanie...
d4baq0k

Warszawa przygotowana na zimę. Na ulice wyjechały posypywarki

We wtorek rano na ulice stolicy wyjechało 170 posypywarek. Poranek był mroźny, a po opadach deszczu ulice i chodniki były śliskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. We wtorek na ulice miasta wyjechało 170 posypywarek
Warszawa. We wtorek na ulice miasta wyjechało 170 posypywarek (UM Warszawa, Fot: ZOM Warszawa)
d4baq0k

Warszawski Zarząd Oczyszczania Miasta poinformował, że posypywarki wyjechały na ulice miasta po godz. 5. 170 pojazdów przygotowywało do porannych godzin szczytu ok. 1500 km stołecznych dróg.

Służby skupiły się na drogach, którymi jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe trasy posypywały na zlecenie urzędów dzielnic.

Pracownicy ZOM zapewniają, że przez całą dobę monitorują stan nawierzchni dróg w Warszawie. Oprócz tego na bieżąco sprawdzają komunikaty meteorologiczne.

d4baq0k

Oprócz 170 posypywarek warszawski ZOM ma do dyspozycji 306 pługów.

"Zarząd Oczyszczania Miasta zleca zimowe utrzymanie ulic o kategorii dróg krajowych, wojewódzkich oraz powiatowych, a także gminnych, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej ZTM. Pozostałe ulice gminne podlegają urzędom 18 warszawskich dzielnic. Drogi utrzymują także zarządcy pozostałych terenów, na przykład w odniesieniu do uliczek osiedlowych administracje i wspólnoty" - podały służby w specjalnym komunikacie.

Sezon zimowy dla drogowców umownie trwa do 14 kwietnia. Wszystko jednak będzie uzależnione od rzeczywistych warunków pogodowych oraz stanu nawierzchni ulic.

O gotowości do zimy stołeczni drogowcy informowali już w połowie października.

d4baq0k

Warszawa przeznaczy na odśnieżanie i porządkowanie miasta w sezonie zimowym 2019/20 ok. 100 mln zł.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Pozwy za "obrzydliwe kłamstwa". Tomasz Grodzki wymienił adresatów

d4baq0k

Podziel się opinią

Share

d4baq0k

d4baq0k