Trwa ładowanie...

Warszawa. Radny Ursynowa walczy o lodowisko już w lipcu. Jest interpelacja w tej sprawie

Na Ursynowie, pomimo wieloletnich już starań zarówno aktywistów, radnych, jak i mieszkańców dzielnicy, nie ma ogólnodostępnego lodowiska. W tym roku jest szansa, że się to zmieni.

Share
Warszawa. Radny Ursynowa walczy o lodowisko już w lipcu. Jest interpelacja w tej sprawieŹródło: PAP
d4bj7vr

Batalia o zimowe lodowiska w stolicy rozpoczyna się zawsze w okresie jesiennym. Jednak w tym roku, jeden ze stołecznych radnych, nie czekając na koniec ciepłych letnich dni i pojawienie się pierwszych przymrozków, złożył już interpelację w tej sprawie.

"W nawiązaniu do naszych wcześniejszych wystąpień oraz licznych głosów mieszkańców naszej dzielnicy, zwracamy się z prośbą o zorganizowanie na przełomie obecnego i kolejnego roku, sezonowego (listopad-marzec) lodowiska na miejskiej działce pomiędzy Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury, a przychodnią zdrowia przy ul. Kajakowej. Wzorem może być, corocznie organizowane lodowisko w niedalekiej Lesznowoli, które cieszy się dużą popularnością" – pisze radny Ursynowa, Paweł Lenarczyk .

Warszawa. Ursynów od lat walczy o lodowisko

Jak donosi portal "Halo Ursynów", radny dzielnicy i jednocześnie działacz w stowarzyszeniu Otwarty Ursynów, o darmową ślizgawkę w tej lokalizacji, walczy już od przeszło trzech lat. Na razie bezskutecznie.

d4bj7vr

"Zobacz także: Komary atakują w tym sezonie z opóźnieniem. To efekt deszczowej pogody"

Pierwsze pomysły stworzenia lodowiska pojawiły się jednak jeszcze wcześniej, bo w roku 2015, kiedy to padł pomysł utworzenia ogólnodostępnego lodowiska na Orliku. Odpowiedź władz dzielnicy zazwyczaj była ta sama – brak możliwości organizacyjnych na otwarcie takiego obiektu.

"Jeśli mamy środek lata, to oznacza, że jest to najlepszy moment, aby zacząć starania o sezonowe lodowisko na Ursynowie. Poprosiłem Zarząd Dzielnicy o rozważenie w sezonie zimowym 2020-2021 budowę lodowiska pomiędzy Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów, a przychodnią zdrowia przy ul. Kajakowej. Sam fakt, że w tym roku zostały zgłoszone, aż 3. projekty do Budżetu Obywatelskiego świadczy, o tym, że mieszkańcy naszej dzielnicy czekają na tego typu obiekt w naszej dzielnicy" – napisał w mediach społecznościowych Paweł Lenarczyk.

Radny dodaje, że liczy na przychylność władz dzielnicy w tym roku.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bj7vr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bj7vr
d4bj7vr