Trwa ładowanie...
d2wjbo6

Warszawa. Rafał Trzaskowski apeluje o przełożenie egzaminów

Prezydent Warszawy zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego z apelem o przesunięcie egzaminów ośmioklasisty i matur. "Same w sobie są źródłem stresu i wymagają szczególnych przygotowań" - napisał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Rafał Trzaskowski apeluje o przełożenie egzaminów
(SPL/East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)
d2wjbo6

Rafał Trzaskowski podkreślił w apelu skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego, że "w warunkach stanu epidemii przeprowadzenie egzaminów stwarzałoby poważne zagrożenie dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa".

"I matura, i egzamin ósmoklasisty same w sobie są źródłem stresu i wymagają szczególnych przygotowań. A w czasach koronawirusa zarówno ich przeprowadzenie, jak i solidne przygotowanie do nich jest praktycznie niemożliwe" - napisał na Twitterze.

Według prezydenta niemożliwe jest przeprowadzenie egzaminów zdalnie. "W Warszawie problem dotyczy prawie 15 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz ponad 16 tys. maturzystów" - zaznaczył.

d2wjbo6

Zobacz także: Nauczyciel Kamil Olak o rządowych wytycznych: "Sytuacja wydaje się absurdalna"

"Dodatkowo, narastająca atmosfera lęku o własne zdrowie i najbliższych, konieczność przebywania w domu, bez kontaktu z rówieśnikami w realnym świecie, coraz bardziej tragiczne informacje o pandemii negatywnie wpływają na kondycję psychofizyczną dzieci i młodzieży" - przekazał prezydent Warszawy.

Warszawa. "Decyzja uspokoiłaby uczniów"

Trzaskowski zaapelował o przesunięcie terminów egzaminów oraz zmianę kalendarza roku szkolnego 2019/2020 tak, by uczniowie mogli rzetelnie zrealizować podstawy programowe i przygotować się do egzaminów. "Decyzja w tej sprawie uspokoiłaby uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół" - zakończył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2wjbo6

Podziel się opinią

Share
d2wjbo6
d2wjbo6