Trwa ładowanie...
dzeb0zv

Warszawa. Rafał Trzaskowski jest przeziębiony

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jest przeziębiony. Lekarz zdecydował, że musi pozostać w domu. „Nic nie wskazuje na inną przyczynę choroby niż zaziębienie” – zaznacza prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski jest przeziębiony i musi pozostać w domu
Rafał Trzaskowski jest przeziębiony i musi pozostać w domu (PAP, Fot: PAP/Mateusz Marek)
dzeb0zv

Trzaskowski o swoim przeziębieniu poinformował w środę wieczorem na Facebooku. Podkreślił, że chce uspokoić wszystkich zaniepokojonych jego chwilową nieobecnością.

"Zaziębiłem się. Zgodnie z zaleceniami instytucji sanitarnych, natychmiast udałem do lekarza, który zadecydował, że przez kilka dni muszę pozostać w domu. Nic nie wskazuje na inną przyczynę choroby niż zaziębienie. Jestem w stałym kontakcie z moimi współpracownikami, którzy dbają o sprawy miasta" – napisał prezydent.

Wcześniej informację o chorobie Trzaskowskiego przekazała rzecznik ratusza Karolina Gałecka.

dzeb0zv

"Prezydent Trzaskowski przebywa na zwolnieniu, ale uspokajam, ponieważ jest tylko przeziębiony. Jak wiecie pracujemy tutaj praktycznie 24 godziny na dobę. W związku z tym lekarz zdecydował, że ma przebywać na zwolnieniu" – wskazała rzecznik. Poprosiła też o „przecięcie jakichkolwiek spekulacji”.

Prezydenta Warszawy nie było na dzisiejszym spotkaniu samorządowców z premierem. Warszawę reprezentowała wiceprezydent Renata Kaznowska odpowiedzialna w ratuszu za edukację.

Warszawa. Apel o panowanie nad emocjami

Trzaskowski zaapelował jednocześnie do warszawiaków o panowanie nad emocjami w obliczu zagrożenia koronawirusem. Podkreślił, że sytuacja wymaga troski, zwłaszcza o najsłabszych.

dzeb0zv

Prezydent zwrócił uwagę, że w krajach, w których liczba potwierdzonych zakażeń jest znacząco większa, szybkie rozprzestrzenianie się wirusa jest najprawdopodobniej efektem braku ostrożności i niestosowania się do kluczowych zaleceń odpowiednich instytucji.

Rafał Trzaskowski: Kwarantanna to nie urlop

W związku z tym zaapelował, aby nie postrzegać kwarantanny jako „dodatkowego urlopu”.

"Dlatego pamiętajmy: nie, kwarantanna to nie jest dodatkowy urlop! Nie, wyjście „na chwilkę” nie jest „usprawiedliwione”. Podobnie jest z czasowym zamknięciem placówek oświatowych – to nie są przedwczesne wakacje. To próba zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa" – czytamy w oświadczeniu.

dzeb0zv

Jego zdaniem potrzebne są dodatkowe działania ze strony rządu czyli finansowe i sprzętowe wsparcie dla placówek służby zdrowia oraz zabezpieczenie odpowiedniej liczby lekarzy i pielęgniarek.

Dodał, że samorząd stara się ułatwić życie mieszkańcom Warszawy. Analizuje, jak pomóc seniorom i wzmocnić zabezpieczenia w środkach transportu publicznego.

Należy stosować się do zaleceń służb

„Przypominam więc raz jeszcze: najlepsze, co możemy zrobić, to stosować się do zaleceń państwowych służb sanitarnych” – zaapelował Trzaskowski.

W środę wieczorem szef KPRM Michał Dworczyk powiedział, że w Polsce łącznie zarażone koronawirusem są 33 osoby. W Warszawie potwierdzono do tej pory cztery przypadki zakażenia.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w środę ogłosiła pandemię koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dzeb0zv

Podziel się opinią

Share
dzeb0zv
dzeb0zv