Trwa ładowanie...

Warszawa. Rafał Trzaskowski jest przeziębiony

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jest przeziębiony. Lekarz zdecydował, że musi pozostać w domu. „Nic nie wskazuje na inną przyczynę choroby niż zaziębienie” – zaznacza prezydent.

Share
Warszawa. Rafał Trzaskowski jest przeziębionyŹródło: PAP, fot: PAP/Mateusz Marek
d34l02w

Trzaskowski o swoim przeziębieniu poinformował w środę wieczorem na Facebooku. Podkreślił, że chce uspokoić wszystkich zaniepokojonych jego chwilową nieobecnością.

"Zaziębiłem się. Zgodnie z zaleceniami instytucji sanitarnych, natychmiast udałem do lekarza, który zadecydował, że przez kilka dni muszę pozostać w domu. Nic nie wskazuje na inną przyczynę choroby niż zaziębienie. Jestem w stałym kontakcie z moimi współpracownikami, którzy dbają o sprawy miasta" – napisał prezydent.

Wcześniej informację o chorobie Trzaskowskiego przekazała rzecznik ratusza Karolina Gałecka.

d34l02w

"Prezydent Trzaskowski przebywa na zwolnieniu, ale uspokajam, ponieważ jest tylko przeziębiony. Jak wiecie pracujemy tutaj praktycznie 24 godziny na dobę. W związku z tym lekarz zdecydował, że ma przebywać na zwolnieniu" – wskazała rzecznik. Poprosiła też o „przecięcie jakichkolwiek spekulacji”.

Prezydenta Warszawy nie było na dzisiejszym spotkaniu samorządowców z premierem. Warszawę reprezentowała wiceprezydent Renata Kaznowska odpowiedzialna w ratuszu za edukację.

Warszawa. Apel o panowanie nad emocjami

Trzaskowski zaapelował jednocześnie do warszawiaków o panowanie nad emocjami w obliczu zagrożenia koronawirusem. Podkreślił, że sytuacja wymaga troski, zwłaszcza o najsłabszych.

Prezydent zwrócił uwagę, że w krajach, w których liczba potwierdzonych zakażeń jest znacząco większa, szybkie rozprzestrzenianie się wirusa jest najprawdopodobniej efektem braku ostrożności i niestosowania się do kluczowych zaleceń odpowiednich instytucji.

d34l02w

Rafał Trzaskowski: Kwarantanna to nie urlop

W związku z tym zaapelował, aby nie postrzegać kwarantanny jako „dodatkowego urlopu”.

"Dlatego pamiętajmy: nie, kwarantanna to nie jest dodatkowy urlop! Nie, wyjście „na chwilkę” nie jest „usprawiedliwione”. Podobnie jest z czasowym zamknięciem placówek oświatowych – to nie są przedwczesne wakacje. To próba zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa" – czytamy w oświadczeniu.

Jego zdaniem potrzebne są dodatkowe działania ze strony rządu czyli finansowe i sprzętowe wsparcie dla placówek służby zdrowia oraz zabezpieczenie odpowiedniej liczby lekarzy i pielęgniarek.

Dodał, że samorząd stara się ułatwić życie mieszkańcom Warszawy. Analizuje, jak pomóc seniorom i wzmocnić zabezpieczenia w środkach transportu publicznego.

d34l02w

Należy stosować się do zaleceń służb

„Przypominam więc raz jeszcze: najlepsze, co możemy zrobić, to stosować się do zaleceń państwowych służb sanitarnych” – zaapelował Trzaskowski.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w środę ogłosiła pandemię koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d34l02w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34l02w
d34l02w