Trwa ładowanie...

Warszawa. Rafał Trzaskowski: Nie da się przygotować ani przeprowadzić wyborów w wyznaczonym terminie

Zdaniem prezydenta Warszawy nie da się przygotować ani przeprowadzić wyborów prezydenckich w wyznaczonym terminie. W podobnym tonie wypowiedział się prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
Share
Warszawa. Rafał Trzaskowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej
Warszawa. Rafał Trzaskowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowejŹródło: SPL/East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER
dod1wgb

Prezydenci miast zabrali głos w sprawie terminu wyborów krótko po zakończonej wideokonferencji z premierem Mateuszem Morawieckim. Wzięli w niej udział marszałkowie i pozostali prezydenci największych polskich miast.

Uczestnicy poniedziałkowej konferencji rozmawiali m.in. o terminie wyborów prezydenckich, tarczy antykryzysowej, zaopatrzeniu szpitali i wzroście cen. Samorządowcy mieli pytania odnośnie terminów przeprowadzenia egzaminów ośmioklasisty i matur.

Warszawa. "Nie da się przygotować wyborów"

Po zakończonym spotkaniu Rafał Trzaskowski przekazał, że w jego ocenie nie da się przygotować ani przeprowadzić wyborów prezydenckich 10 maja.

dod1wgb

"Jedyną racjonalną oraz odpowiedzialną decyzją jest zawieszenie kampanii wyborczej przez wszystkich kandydatów" - napisał na Twitterze.

Prezydent zaznaczył, że żeby wybory odbyły się w maju, przygotowania do nich musiałyby rozpocząć się na dniach. "Trzeba by było zacząć zbierać osoby do punktów wyborczych, organizować szkolenia. Ze względów bezpieczeństwa trudno sobie taki scenariusz wyobrazić" - powiedział na konferencji Trzaskowski.

Jak zrelacjonował prezydent Warszawy, minister zdrowia i inspektor sanitarny odpowiedzieli samorządowcom, że na jednoznaczne komunikaty i rekomendacje ze strony rządu w tej sprawie jest jeszcze za wcześnie.

dod1wgb

Poznań. "Nie będę narażał zdrowia"

Do tematu wyborów odniósł się również Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który zapewnił, że nie będzie narażał zdrowia i życia mieszkańców organizując wybory, nawet jeżeli czeka go za to odpowiedzialność karna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dod1wgb

Podziel się opinią

Share
dod1wgb
dod1wgb