Trwa ładowanie...
dpmxrxa

Warszawa. Rafał Trzaskowski podpisał deklarację na rzecz społeczności LGBT+

Prezydent Warszawy zrealizował swoją obietnicę wyborczą i podpisał Kartę LGBT. To precedens. W polskim samorządzie do tej pory nikt nie odważył się na tak odważny krok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podpisanie deklaracji na rzecz społeczności LGBT+ w Warszawie z udziałem prezydenta Warszawy w stołecznym ratuszu
Podpisanie deklaracji na rzecz społeczności LGBT+ w Warszawie z udziałem prezydenta Warszawy w stołecznym ratuszu (East News, Fot: Piotr Molec)
dpmxrxa

Przygotowany przez stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza dokument dotyczy społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych. Zawarte tam postulaty odnoszą się do bezpieczeństwa, edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach, a także zakładają utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób zmagających się z sytuacją kryzysową lub odrzuconych przez najbliższych ze względu na swoją odmienną seksualność.

Rafał Trzaskowski podpisał deklarację w towarzystwie mediów oraz przedstawicieli organizacji LGBT (Lambda Warszawa, Fundacja Trans-Fuzja, Kampania Przeciw Homofobii i Fundacja Wolontariat Równości). Takich gestów nie było podczas urzędowania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Poprzednia szefowa stołecznego ratusza nie chciała nawet objąć patronatem organizowanej co roku Paradę Równości.

- To święto warszawskiej społeczności LGBT+. Zapraszamy całą Polskę do celebrowania go razem z nami - powiedział zebranym Oktawiusz Chrzanowski z Miłość Nie Wyklucza. Harmonogram przedstawionych na Karcie działań nie jest jeszcze ustalony, ale ratusz ma informować o szczegółach na bieżąco. Z wszystkimi postulatami zawartymi w deklaracji można zapoznać się TUTAJ.

dpmxrxa

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: „Najsmutniejszy pies w Polsce” podbił serca internautów. Wciąż czeka na dom

dpmxrxa

Podziel się opinią

Share
dpmxrxa
dpmxrxa