Trwa ładowanie...

Warszawa. Rafał Trzaskowski w domu. Poznał szpital Praski jako pacjent

Kilkudniowy pobyt prezydenta Warszawy w szpitalu zakończony. W piątek po południu został wypisany z oddziału, na którym znalazł się z powodu komplikacji spowodowanych koronawirusem. Teraz potrzebuje rekonwalescencji.

Share
Rafał Trzaskowski wrócił w piątek ze szpitala Praskiego do domu. Chorował na koronawirusa Rafał Trzaskowski wrócił w piątek ze szpitala Praskiego do domu. Chorował na koronawirusa Źródło: PAP
d1h833x

"Jest lepiej, ale wciąż potrzebna jest rekonwalescencja, bo zapalenie płuc tak szybko nie odpuszcza. Będę pracował zdalnie" - napisał Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych.

Prezydent podziękował personelowi szpitalnemu. Podzielił się też pewną refleksją. Zauważył, że sytuacja zdrowotna w Polsce jest krytyczna. Jednak w placówce medycznej, w której był hospitalizowany, personel pracuje bez wytchnienia, z oddaniem. "Nie zważają na głupoty wygadywane przez rządzących, tylko pracują ponad ludzkie siły. I - jak zwykle - dają radę. Nie dzięki czemuś, ale bardziej pomimo wszystko" - napisał prezydent Warszawy.

Zwrócił też uwagę, że w codziennym funkcjonowaniu szpitali ogromną rolę mają pracownicy zza wschodniej granicy. Dzięki nim wszystko się jakoś trzyma. "Gdyby nie pracownicy z Ukrainy, Białorusi... wszystko rozleciałoby się w drobny mak" - skomentował. "Śpiewny akcent na ustach i uśmiech dają nam, pacjentom, kopa dobrej energii".

d1h833x

Rafał Trzaskowski: "Pokonamy to świństwo. Nie wolno się poddawać"

Według Rafała Trzaskowskiego do walki z COVID-19 potrzeba nam wiele optymizmu i siły. Czarne myśli mogą towarzyszyć każdemu pacjentowi zmagającemu się z zakażeniem, najważniejsze to nie poddawać się i nie tracić wiary w wyzdrowienie.

Prezydent Warszawy zaapelował do wszystkich śledzących jego aktywność internautów o ostrożność i poważne traktowanie objawów. Podziękował też rodzinie, która pomogła mu przetrwać ten kryzys.

Studenci skonstruowali auto ze śmieci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1h833x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h833x
d1h833x