Trwa ładowanie...

Warszawa. Rafał Trzaskowski zwalnia z opłat parkingowych pracowników szpitali

Rafał Trzaskowski przekazał, że pracownicy szpitali zostaną zwolnieni z opłat parkingowych. To reakcja na apel lekarzy ze szpitala na ul. Karowej, którzy w obawie przed zakażeniem korzystali z własnych samochodów. Za parking płacili 30 zł dziennie.
Share
Warszawa. Rafał Trzaskowski podczas jednego z marcowych briefingów
Warszawa. Rafał Trzaskowski podczas jednego z marcowych briefingówŹródło: SPL/East News, Fot: PIOTR MOLECKI
d2v3mwp

Rafał Trzaskowski o zwolnieniu pracowników medycznych z opłat parkingowych poinformował na piątkowym briefingu.

"Dzisiaj podjąłem decyzję, żeby zwolnić z opłat wszystkich lekarzy, pielęgniarki oraz cały personel warszawskich szpitali. Ponieważ to oni znajdują się na pierwszej linii frontu" - przekazał prezydent.

Zdaniem Trzaskowskiego, dzięki polityce utrzymania opłat można stosunkowo łatwo znaleźć miejsca parkingowe w centrum Warszawy, a wprowadzenie tego typu decyzji jest możliwe. Przypomnijmy, opłaty w strefie płatnego parkowania zniosły m.in. władze Krakowa i Gdyni.

d2v3mwp

Zobacz także: Koronawirus. Co z darmowym internetem dla uczniów i studentów?

Decyzja o zwolnieniu pracowników medycznych jest odpowiedzią na apel lekarzy szpitala na ul. Karowej. Nie chcąc narażać siebie i pacjentów nie korzystali z komunikacji miejskiej. Do szpitala przyjeżdżali własnymi samochodami. Za miejsce parkingowe musieli płacić ok. 30 zł dziennie.

Warszawa. Zakażony kierowca autobusu

Trzaskowski poinformował również o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego z kierowców autobusu. Ta wiadomość dotarła do prezydenta stolicy około godziny 10. "Sanepid został już poinformowany i oceniamy, czy oznacza to, że cześć kierowców będzie musiała pójść na kwarantannę" - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2v3mwp

Podziel się opinią

Share
d2v3mwp
d2v3mwp