Trwa ładowanie...
d2wiqc5

Warszawa. Rak piersi. Wilanów zaprasza na badania

Dzielnica Wilanów zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne. Wykryty we wczesnym stadium nowotwór daje szansę na całkowite wyleczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wilanów zaprasza na bezpłatne badania
Wilanów zaprasza na bezpłatne badania (PAP, Fot: Rui Vieira)
d2wiqc5

- Zapraszamy Panie od 50 do 69 roku życia do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Prowadzone będą w środę 2 września i w czwartek 8 października w godz. 9-17 na parkingu przy ul. Przyczółkowej 27A - w specjalnie zaprojektowanym Mammobusie. Został on wyposażony we wszystkie najważniejsze sprzęty do przeprowadzenia szczegółowego badania – przekazał Urząd Dzielnicy Wilanów.

Aby skorzystać z badania, należy mieć przy sobie dowód osobisty w celu potwierdzenia tożsamości.

- Chcemy zwiększyć świadomość społeczną w zakresie badań profilaktycznych ukierunkowanych na wykrywanie nowotworów. W trosce o nasze rodziny badajmy się. Wczesne wykrycie nieprawidłowości, szybkie rozpoczęcie leczenia daje wysokie szanse na wyzdrowienie– powiedział Ludwik Rakowski, burmistrz dzielnicy Wilanów.

d2wiqc5

Rak piersi w początkowym okresie rozwoju przebiega najczęściej bezobjawowo i zmiany nowotworowe w większości przypadków wykrywane są podczas profilaktycznej mammografii, lub innego badania diagnostycznego piersi. Dlatego tak bardzo ważna jest diagnostyka.

Mammografia to radiologiczna metoda badania piersi u kobiet. Wykonanie serii zdjęć przy użyciu promieni rentgenowskich pozwala na wczesne rozpoznanie choroby nowotworowej oraz innych nieprawidłowości, zanim pojawią się odczuwalne dolegliwości.

- Statystyki są porażające. Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet. Szacuje się, że zachoruje na niego aż jedna na dziesięć Pań. Ryzyko to wzrasta wraz z wiekiem. Dlatego zachęcamy mieszkanki Wilanowa do zadbania o swoje zdrowie i skorzystania z wizyty w Mammobusie – dodał Bartosz Wiśniakowski, zastępca burmistrza dzielnicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wiqc5

Podziel się opinią

Share
d2wiqc5
d2wiqc5