Trwa ładowanie...
d499zxf

Warszawa. Ratusz: "Kobiety mogą skorzystać z porady lekarzy bez klauzuli sumienia"

Po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego dyrekcja warszawskiego Szpitala Bielańskiego zaleciła lekarzom, aby wstrzymali wykonywanie zabiegów aborcji w przypadku stwierdzenia wad płodu. Na zaistniałą sytuację odpowiada stołeczny ratusz, obiecując pomoc pacjentkom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Jest odpowiedź ratusza na działania w Szpitalu Bielanskim
Warszawa. Jest odpowiedź ratusza na działania w Szpitalu Bielanskim (East News)
d499zxf

W piątek 23 października dyrekcja Szpitala Bielańskiego wystosowała pismo do lekarza, który kieruje oddziałem ginekologii i położnictwa w placówce, zalecające wstrzymanie zabiegów przerywania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

Warszawa. Jest odpowiedź stołecznego ratusza

Do sprawy odniósł się w poniedziałek warszawski ratusz, tłumacząc, że do czasu publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego, miejskie szpitale, w tym także Szpital Bielański, "będą pomagać pacjentkom, a kobiety mają prawo korzystać z porady lekarzy bez klauzuli sumienia".

O pilną interwencję w sprawie Szpitala Bielańskiego poprosiła prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Wanda Nowacka, posłanka Lewicy, twierdząc, że działania placówki są bezprawne, ponieważ wyrok Trybunału Konstytucyjnego nawet jeszcze nie został opublikowany.

d499zxf

Protesty w Polsce. Strajk Kobiet. Aktywiści protestują przed kościołami

Chodzi o decyzję Trybunału Konstytucyjnego z czwartku 22 października, kiedy uznano aborcję w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu za niezgodną z konstytucją. Sytuacja dotyczy m.in. przerwania ciąży w momencie wykrycia zespołu Downa u dziecka, co do tej pory było w Polsce legalne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d499zxf

Podziel się opinią

Share
d499zxf
d499zxf