Trwa ładowanie...
d4cu40j

Warszawa. Ratusz podpisał umowę na przebudowę ronda Czterdziestolatka i al. Jana Pawła II

Ratusz podpisał umowę na przebudowę ronda Czterdziestolatka i al. Jana Pawła II. Pierwsze prace mają ruszyć w przeciągu kilku tygodni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Na Al. Jana Pawła II pojawią się drogi rowerowe i szpalery drzew
Warszawa. Na Al. Jana Pawła II pojawią się drogi rowerowe i szpalery drzew (Materiały prasowe, Fot: Zarząd Dróg Miejskich)
d4cu40j

Nowe przejścia naziemne, droga dla rowerów, chodniki i szpalery drzew mają się pojawić w rejonie Dworca Centralnego do końca roku. Koszt inwestycji to 18 milionów zł.

Warszawa. Rowerem z ronda ONZ do Nowogrodzkiej

Remont zakłada uregulowanie szerokości al. Jana Pawła II. Obecnie w jednym miejscu jest pięć pasów, a w innym tylko trzy. W wygospodarowanym miejscu pojawią się zatoki postojowe, chodniki i asfaltowe ścieżki rowerowe. Te dotychczas urywały się na rondzie ONZ. Po remoncie droga rowerowa będzie przedłużona do ul. Nowogrodzkiej, którą jednośladem bez przeszkód będzie można dojechać do ul. Marszałkowskiej.

d4cu40j

Warszawa. Aleja się zazieleni

Liczba drzew wzdłuż alei wzrośnie dwukrotnie, tworząc zielone szpalery. Oprócz tego pojawi się ponad 5 tysięcy nowych krzewów i żywopłotów. Przy ul. Złotej ma powstać skwer z 35 ławkami.

Zobacz też: "Tarcza antykryzysowa nie działa". Rafał Sonik obawaia się, że bez pomocy zamknięte biznesy mogą się już nie otworzyć

Przy rondzie Czterdziestolatka powstaną kładki dla pieszych. "Ułatwi to głównie osobom starszym oraz podróżnym z bagażami, wygodne przedostanie się na Dworzec Centralny i do przystanków tramwajowych" - informują drogowcy.

d4cu40j

Na przystankach pojawią się udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością i osób niewidomych. Dla tych drugich zamontowane zostaną płyty prowadzące oraz oznaczenia ostrzegawcze przy jezdni i drodze rowerowej.

Inwestycją zajmie się firma Balzola. Koszt remontu to 18 mln zł. Prace mają zacząć się w najbliższych tygodniach.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cu40j

Podziel się opinią

Share

d4cu40j

d4cu40j