Trwa ładowanie...
d2czg7v

Warszawa. Ratusz szuka rachmistrzów do spisu rolnego

Ratusz ogłosił, że poszukiwani są rachmistrzowie terenowi do spisu rolnego w bieżącym roku. Wiemy, jakie wymagania muszą spełnić kandydaci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Podpowiadamy, jakie warunki trzeba spełnić, by zostać rachmistrzem
Warszawa. Podpowiadamy, jakie warunki trzeba spełnić, by zostać rachmistrzem (East News)
d2czg7v

Spis rolny odbędzie się pomiędzy 1 września a 30 listopada. Osoby, które chciałyby zostać rachmistrzami terenowymi, mogą zgłaszać się do 8 lipca.

"Obowiązek przeprowadzenia spisu rolnego w 2020 roku wynika z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), jak również z rekomendacji Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), zawartych w dokumencie pn. Światowy program spisów rolnych rundy 2020 roku. W Polsce spis rolny będzie przeprowadzony na podstawie ustawy z dnia 31 lipca 2019 roku o powszechnym spisie rolnym w 2020 roku (Dz. U. z 2019 r. poz. 1728)" – informuje warszawski ratusz.

Właściciele gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych i prawdziwych odpowiedzi. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy. W poprzednim spisie rolnym w 2010 roku w stolicy odnotowano 43 tysiące gospodarstw rolnych.

d2czg7v

"Zobacz także: Rolnicy a sklepy. "Najwięcej marży zostaje w supermarketach""

Warszawa. Kto może zostać rachmistrzem?

Kandydat na rachmistrza musi być pełnoletni i zamieszkały na terenie danej gminy. Ponadto Urząd Miasta podaje, że osoba taka musi mieć minimum średnie wykształcenie i posługiwać się językiem polskim w mowie i w piśmie. Taka osoba nie może być także skazana za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Przyszli rachmistrzowie przejdą szkolenie, które będzie zakończone egzaminem.

Stawki za przeprowadzenie spisu rolnego wynoszą odpowiednio – 37 złotych w przypadku bezpośredniego spisu w gospodarstwie i 22 złote jeśli spis odbył się drogą telefoniczną.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2czg7v

Podziel się opinią

Share
d2czg7v
d2czg7v