Trwa ładowanie...

Warszawa. Ratusz szuka rachmistrzów do spisu rolnego

Ratusz ogłosił, że poszukiwani są rachmistrzowie terenowi do spisu rolnego w bieżącym roku. Wiemy, jakie wymagania muszą spełnić kandydaci.

Share
Warszawa. Ratusz szuka rachmistrzów do spisu rolnegoŹródło: East News
dtwq6dd

Spis rolny odbędzie się pomiędzy 1 września a 30 listopada. Osoby, które chciałyby zostać rachmistrzami terenowymi, mogą zgłaszać się do 8 lipca.

"Obowiązek przeprowadzenia spisu rolnego w 2020 roku wynika z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), jak również z rekomendacji Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), zawartych w dokumencie pn. Światowy program spisów rolnych rundy 2020 roku. W Polsce spis rolny będzie przeprowadzony na podstawie ustawy z dnia 31 lipca 2019 roku o powszechnym spisie rolnym w 2020 roku (Dz. U. z 2019 r. poz. 1728)" – informuje warszawski ratusz.

Właściciele gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych i prawdziwych odpowiedzi. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy. W poprzednim spisie rolnym w 2010 roku w stolicy odnotowano 43 tysiące gospodarstw rolnych.

dtwq6dd

"Zobacz także: Rolnicy a sklepy. "Najwięcej marży zostaje w supermarketach""

Warszawa. Kto może zostać rachmistrzem?

Kandydat na rachmistrza musi być pełnoletni i zamieszkały na terenie danej gminy. Ponadto Urząd Miasta podaje, że osoba taka musi mieć minimum średnie wykształcenie i posługiwać się językiem polskim w mowie i w piśmie. Taka osoba nie może być także skazana za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Przyszli rachmistrzowie przejdą szkolenie, które będzie zakończone egzaminem.

Stawki za przeprowadzenie spisu rolnego wynoszą odpowiednio – 37 złotych w przypadku bezpośredniego spisu w gospodarstwie i 22 złote jeśli spis odbył się drogą telefoniczną.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtwq6dd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtwq6dd
dtwq6dd