Trwa ładowanie...
holderName

Warszawa. Ratusz znalazł powód zalania Wisłostrady

Warszawa boryka się z problemem zalewanych podczas obfitych opadów deszczu ulic. Stołeczny ratusz znalazł, w swojej opinii, jedno ze źródeł tych problemów. Okazuje się, że Wisłostrada zalana została wskutek zatkania odpływów przez materiał z budowy Muzeum Wojska Polskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Ratusz znalazł powód zalania Wisłostrady
Warszawa. Ratusz znalazł powód zalania Wisłostrady (Andrzej Hulimka / Forum)
holderName

Rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka poinformowała na Twitterze, że powodem zalania Wisłostrady podczas ostatnich ulew są nieczystości spływające do odpływów z placu budowy Muzeum Wojska Polskiego. Spływające z Cytadeli odpady zatkały odpływy, skutkiem czego woda wylewała się na jezdnię.

Warszawa. Wisłostrada zalana przez nieczystości z budowy Muzeum Wojska Polskiego

W związku z tym odkryciem, urząd miasta przesłał do Ministerstwa Obrony Narodowej, będącego odpowiedzialnym za budowę muzeum, pismo z wezwaniem do zabezpieczenia budowy.

holderName

Urzędnicy zwracają uwagę, że wokół tematu zalanych ulic narosło dużo negatywnych emocji społecznych podsycanych zarzutami ze strony rządu i partii rządzącej. Tymczasem to administrowana przez MON budowa jest źródłem problemu na jednej z najważniejszych dla komunikacji w Warszawie ulic.

Z tekstu dowiadujemy się również, że podjęta w tym celu telefoniczna interwencja ZDM nie spowodowała żadnej reakcji ze strony administratorów budowy. Urzędnicy poinformowali MON, że w przypadku jej braku, Zarząd Dróg Miejskich będzie zmuszony do obciążenia budowniczych muzeum kosztami usuwania zatorów.

Zobacz też: Wiceminister sprawiedliwości dobitnie o sprawie Durczoka: ja bym siedział

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName