Trwa ładowanie...

Warszawa reaguje na zmianę klimatu

Zbliża się szósta i ostatnia debata z cyklu „ekoWarszawa”.

Share
Warszawa reaguje na zmianę klimatu
d1ucci7

Wywołane działalnością człowieka zmiany klimatu są jednym z najpoważniejszych wyzwań, przed którymi stoi dziś cywilizacja. Negatywne skutki nimi wywołane dotyczą każdego, a w szczególny sposób mieszkańców miast. Są nimi m.in. gwałtowne ulewy, huraganowe wiatry, fale upałów czy nieprzewidywalne zmiany pogody. Mogą one nie tylko pogarszać jakość życia i stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, ale także dla miejskiej infrastruktury, budynków czy systemów energetycznych.

Zbliża się szósta i ostatnia debata z cyklu „ekoWarszawa”. We wtorek, 5 kwietnia, o godz. 18.00 w Bibliotece Narodowej (al. Niepodległości 213, gmach główny, wejście A, Sala Darczyńców) odbędzie się spotkanie poświęcone adaptacji do zmian klimatu. „ekoWarszawa – rozmowy wokół Programu Ochrony Środowiska” to przestrzeń do dyskusji z wszystkimi, którym bliska jest troska o środowisko stolicy i właściwy rozwój ekosystemu miejskiego. To już ostatnie spotkanie tego cyklu debat. Na szóstym spotkaniu warszawiacy wspólnie z ekspertami i urzędnikami, dyskutować będą pod hasłem „Warszawa wobec zmian klimatu”.

W trakcie debaty wskazane zostaną m.in. najważniejsze zagrożenia jakie dla Warszawy niosą zmiany klimatu – ich konsekwencji oraz sposobów ochrony przed nimi. Omówione zostaną także działania jakie już podjęto w stolicy, a także te planowane do realizacji w czasie najbliższym.

W spotkaniu udział wezmą:

Leszek Drogosz – dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy;
Julia Michalak – Polski Instytut Spraw Międzynarodowych;
Urszula Stefanowicz – Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki (Koalicja Klimatyczna) oraz
dr. Wojciech Szymalski – Instytut na Rzecz Rozwoju.
Moderatorem spotkania będzie dr hab. inż. Zbigniew Karaczun – prof. SGGW, Katedra Ochrony Środowiska SGGW.

d1ucci7

„Program Ochrony Środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2017–2020 z perspektywą do 2023 r.” będzie dokumentem określającym kierunki, cele i zadania w kształtowaniu i zarządzaniu środowiskiem naszego miasta. Zanim zostanie poddany konsultacjom społecznym (w maju 2016 r.), jeszcze na etapie jego tworzenia, Warszawa chce usłyszeć sugestie, rady i pomysły mieszkańców. Dlatego zaplanowano cykl publicznych debat poświęconych tej tematyce.

Dotychczas odbyło się pięć debat z cyklu „ekoWarszawa – rozmowy wokół Programu Ochrony Środowiska”. Tematami spotkań były: „Jak planować zielone miasto?”, „Eko-aktywni w działaniu”, „Jak dbać o czyste powietrze w Warszawie?”, „Bioróżnorodność i dzicy w mieście” oraz „Rewolucja śmieciowa – co wiemy po dwóch latach?”. Odbyły się w listopadzie i grudniu 2015 r. oraz styczniu i lutym i marcu 2016 r. w Bibliotece Narodowej.

d1ucci7

Podziel się opinią

Share
d1ucci7
d1ucci7