Trwa ładowanie...

Warszawa. Robotnicy znaleźli pamiątkę z czasów II wojny światowej. Na miejscu saperzy

Stolica skrywa wiele przedwojennych niespodzianek i od czasu do czasu podczas modernizacji ulic, kamienic czy w czasie budowy nowych budynków, stara Warszawa daje o sobie przypomnieć. Tak było i tym razem na Białołęce.

Share
Warszawa. Wykopali niewybuch na Białołęce, fot. Straż Miejska
Warszawa. Wykopali niewybuch na Białołęce, fot. Straż Miejska
d35smnr

Warszawa wyjątkowo ucierpiała w czasie II wojny światowej, a różnego rodzaju pozostałości po tamtym okresie są od czasu do czasu nadal odnajdywane na terenie miasta stołecznego.

Jedna z warszawskich dzielnic – Białołęka, która dzisiaj stała się placem budowy i zmienia się na naszych oczach, była wcześniej polem zaciekłej walki.

Jak informuje stołeczna straż miejska, kilka dni temu doszło do nietypowego, a zarazem niebezpiecznego zdarzenia. Rankiem robotnicy, przeprowadzający budowlane prace ziemne na Białołęce, wykopali wojenną pamiątkę.

Cmentarz Żydowski w Warszawie. Niezwykłe odkrycie sprzed 80 lat

Warszawa. Na miejscu pracowali saperzy

"Podczas wykonywania wykopu na terenie budowy przy ulicy Płużnickiej, [robotnicy] wykopali granat moździerzowy 82 mm z czasów II wojny światowej. Pracownicy zgłosili zdarzenie policji. Wezwano patrol saperski. Policjanci poprosili strażników miejskich z VI Oddziału Terenowego o zabezpieczenie miejsca do przyjazdu saperów" – podaje straż miejska.

d35smnr

Teren został ogrodzony i zabezpieczony przez służby. Granat został zabrany przez odział saperski, a następnie przetransportowany na poligon. Tam zostanie zneutralizowany.

Przypominamy, że we wrześniu informowaliśmy o niewybuchu, który został wykopany przez ekipę budowlaną podczas prac przy jednym z bloków na Woli.

Wówczas do przyjazdu saperów służby ewakuowały łącznie 30 okolicznych mieszkańców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35smnr

Podziel się opinią

Share
d35smnr
d35smnr