Trwa ładowanie...
dasomm8

Warszawa rok pod rządami Rafała Trzaskowskiego. Mieszkańcy oceniają prezydenta stolicy

Rafał Trzaskowski podsumował pierwszy rok swojej prezydentury. Z dziennikarzami i współpracownikami spotkał się na początku tygodnia i mówił głównie o tym, co się udało zrealizować w stolicy. A jak mieszkańcy oceniają jego prezydenturę?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski na konferencji podsumowującej rok jego rządów
Warszawa. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski na konferencji podsumowującej rok jego rządów (PAP, Fot: PAP)
dasomm8

Metro, żłobki, zieleń, likwidacja kopciuchów, czyste powietrze – głównie o tym mówił Rafał Trzaskowski.

Przyznał również, że część inwestycji trzeba "rozciągnąć w czasie" z powodu nałożonych przez rząd danin. Rafał Trzaskowski stwierdził, że PiS realizuje swoje obietnice za pieniądze samorządów. - Zwiększa się janosikowe, a koszty związane z reformami edukacji czy zagospodarowania odpadami spadają na barki samorządów – ocenił prezydent Warszawy.

"Super Express" zapytał mieszkańców, jak oceniają prezydenta Warszawy. Mogli wymienić sukcesy i porażki ratusza oraz wystawić ocenę w skali od jedynki do szóstki. "Tej najwyższej oceny nie dał nikt" – czytamy w dzienniku.

dasomm8

Podwyżki opłat za wywóz śmieci – to najczęściej nie podoba się mieszkańcom Warszawy. W listopadzie Rafał Trzaskowski nie wykluczył, że już od stycznia cennik za te usługi wzrośnie nawet o kilkaset procent.

Zdaniem rozmówców "SE" służba zdrowia w Warszawie także mogłaby działać lepiej. Mieszkańcy wskazują także na korki na drogach i bezpieczeństwo z tym związane.

- Ten rok jest na czwórkę. Dla mnie zawsze zła była służba zdrowia i korki na ulicach. To się na pewno nie poprawiło. To, że Trzaskowski przyrównuje Warszawę do Brukseli, jest błędem. Są to zupełnie różne stolice – mówi mieszkanka Pragi-Południe.

Lepszych ocen nie przynosi także zapowiedź Rafała Trzaskowskiego sprzed kilku dni. Prezydent Warszawy nie wyklucza, że w przyszłości zamknie centrum miasta dla samochodów.

dasomm8

- Trzaskowski wprowadza politykę, z którą się nie zgadzam. Oczekuję, że nie zamknie centrum dla samochodów i że przystosuje to miasto do potrzeb mieszkańców, bo na razie mu to nie wychodzi – mówi młody przedsiębiorca.

A co zdaniem mieszkańców udało się zrobić w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Warszawiacy są zadowoleni z większej dostępności żłobków, nowych stacji metra, dofinansowania obiadów w szkołach i przedszkolach.

Sam Rafał Trzaskowski ocenia rok swojej prezydentury jako "trudny".

- Właściwie to rok nieustającej kampanii wyborczej, zjawisk losowych i pierwszych ograniczeń budżetowych w związku z realizacją przez rządzących swojego programu – podkreślił Rafał Trzaskowski. Zaznaczył, że był to również czas pierwszych ograniczeń budżetowych w związku z realizacją przez rząd PiS swojego programu.

dasomm8

Źródło: SE

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Leszek Miller komentuje expose Mateusza Morawieckiego

dasomm8

Podziel się opinią

Share

dasomm8

dasomm8