Trwa ładowanie...

Warszawa rok pod rządami Rafała Trzaskowskiego. Mieszkańcy oceniają prezydenta stolicy

Rafał Trzaskowski podsumował pierwszy rok swojej prezydentury. Z dziennikarzami i współpracownikami spotkał się na początku tygodnia i mówił głównie o tym, co się udało zrealizować w stolicy. A jak mieszkańcy oceniają jego prezydenturę?
Share
Warszawa. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski na konferencji podsumowującej rok jego rządów
Warszawa. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski na konferencji podsumowującej rok jego rządówŹródło: PAP, Fot: PAP
d3w41xx

Metro, żłobki, zieleń, likwidacja kopciuchów, czyste powietrze – głównie o tym mówił Rafał Trzaskowski.

Przyznał również, że część inwestycji trzeba "rozciągnąć w czasie" z powodu nałożonych przez rząd danin. Rafał Trzaskowski stwierdził, że PiS realizuje swoje obietnice za pieniądze samorządów. - Zwiększa się janosikowe, a koszty związane z reformami edukacji czy zagospodarowania odpadami spadają na barki samorządów – ocenił prezydent Warszawy.

"Super Express" zapytał mieszkańców, jak oceniają prezydenta Warszawy. Mogli wymienić sukcesy i porażki ratusza oraz wystawić ocenę w skali od jedynki do szóstki. "Tej najwyższej oceny nie dał nikt" – czytamy w dzienniku.

d3w41xx

Podwyżki opłat za wywóz śmieci – to najczęściej nie podoba się mieszkańcom Warszawy. W listopadzie Rafał Trzaskowski nie wykluczył, że już od stycznia cennik za te usługi wzrośnie nawet o kilkaset procent.

Zdaniem rozmówców "SE" służba zdrowia w Warszawie także mogłaby działać lepiej. Mieszkańcy wskazują także na korki na drogach i bezpieczeństwo z tym związane.

- Ten rok jest na czwórkę. Dla mnie zawsze zła była służba zdrowia i korki na ulicach. To się na pewno nie poprawiło. To, że Trzaskowski przyrównuje Warszawę do Brukseli, jest błędem. Są to zupełnie różne stolice – mówi mieszkanka Pragi-Południe.

Lepszych ocen nie przynosi także zapowiedź Rafała Trzaskowskiego sprzed kilku dni. Prezydent Warszawy nie wyklucza, że w przyszłości zamknie centrum miasta dla samochodów.

d3w41xx

- Trzaskowski wprowadza politykę, z którą się nie zgadzam. Oczekuję, że nie zamknie centrum dla samochodów i że przystosuje to miasto do potrzeb mieszkańców, bo na razie mu to nie wychodzi – mówi młody przedsiębiorca.

A co zdaniem mieszkańców udało się zrobić w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Warszawiacy są zadowoleni z większej dostępności żłobków, nowych stacji metra, dofinansowania obiadów w szkołach i przedszkolach.

Sam Rafał Trzaskowski ocenia rok swojej prezydentury jako "trudny".

- Właściwie to rok nieustającej kampanii wyborczej, zjawisk losowych i pierwszych ograniczeń budżetowych w związku z realizacją przez rządzących swojego programu – podkreślił Rafał Trzaskowski. Zaznaczył, że był to również czas pierwszych ograniczeń budżetowych w związku z realizacją przez rząd PiS swojego programu.

d3w41xx

Źródło: SE

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Leszek Miller komentuje expose Mateusza Morawieckiego

d3w41xx

Podziel się opinią

Share
d3w41xx
d3w41xx