Trwa ładowanie...
d3a1vl8

Warszawa. Różne sposoby zakończenia roku szkolnego

W piątek, 26 czerwca zakończy się tegoroczny rok szkolny. Z powodu epidemii był inny niż dotychczasowe. Nauka odbywała się zdalnie, obowiązywały obostrzenia sanitarne. Do szkół powrócili tylko najmłodsi uczniowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Zakończenie roku szkolnego będzie inne niż zwykle
Warszawa. Zakończenie roku szkolnego będzie inne niż zwykle (PAP)
d3a1vl8

Zakończenie roku szkolnego będzie również odmienne. O sposobie przeprowadzenia zakończenia roku szkolnego decydują dyrektorzy poszczególnych placówek, którzy wybrali różne rozwiązania.

- Mijający rok był dla nas wszystkich niemałym sprawdzianem. Na zakończenie jedni uczniowie spotkają się na szkolnym boisku, drudzy jedynie na wirtualnym spotkaniu. Dziękuję rodzicom za cierpliwość i pomoc w czasie nauki zdalnej. Składam podziękowania dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom warszawskich szkół, którzy stawili czoła tegorocznym wyzwaniom. A uczniom z całego serca gratuluję promocji do kolejnej klasy. Wykorzystajcie dobrze letnie miesiące – powiedziała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Odbiór świadectw razem lub indywidualnie

Część uczniów spotka się z koleżankami oraz kolegami w szkole i odbierze świadectwa - na boisku, sali gimnastycznej lub w pracowni. W uroczystym zakończeniu wezmą udział całe klasy lub jedynie ich przedstawiciele. Niektóre klasy spotkają się w placówkach jedynie z wychowawcami.

d3a1vl8

Inni uczniowie będą mogli odebrać świadectwa i dyplomy pojedynczo, jedynie w sekretariacie. Pozostali spotkają się z kolegami i wychowawcami jedynie online. Do szkoły pójdą tylko po odbiór świadectw.

Jak zapewnia ratusz, szkoły zadbały o bezpieczeństwo uczestników. Na boiskach uczniowie będą stali w dużych odstępach. Do niektórych szkół wychowankowie będą wpuszczani jedynie pojedynczo, a do innych wejdą według harmonogramu maksymalnie dwie klasy. W części będzie możliwy tylko odbiór świadectw, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3a1vl8

Podziel się opinią

Share

d3a1vl8

d3a1vl8