Trwa ładowanie...

Warszawa. Różne sposoby zakończenia roku szkolnego

W piątek, 26 czerwca zakończy się tegoroczny rok szkolny. Z powodu epidemii był inny niż dotychczasowe. Nauka odbywała się zdalnie, obowiązywały obostrzenia sanitarne. Do szkół powrócili tylko najmłodsi uczniowie.

Warszawa. Różne sposoby zakończenia roku szkolnegoŹródło: PAP
d1gfp19

Zakończenie roku szkolnego będzie również odmienne. O sposobie przeprowadzenia zakończenia roku szkolnego decydują dyrektorzy poszczególnych placówek, którzy wybrali różne rozwiązania.

- Mijający rok był dla nas wszystkich niemałym sprawdzianem. Na zakończenie jedni uczniowie spotkają się na szkolnym boisku, drudzy jedynie na wirtualnym spotkaniu. Dziękuję rodzicom za cierpliwość i pomoc w czasie nauki zdalnej. Składam podziękowania dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom warszawskich szkół, którzy stawili czoła tegorocznym wyzwaniom. A uczniom z całego serca gratuluję promocji do kolejnej klasy. Wykorzystajcie dobrze letnie miesiące – powiedziała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Odbiór świadectw razem lub indywidualnie

Część uczniów spotka się z koleżankami oraz kolegami w szkole i odbierze świadectwa - na boisku, sali gimnastycznej lub w pracowni. W uroczystym zakończeniu wezmą udział całe klasy lub jedynie ich przedstawiciele. Niektóre klasy spotkają się w placówkach jedynie z wychowawcami.

d1gfp19

Inni uczniowie będą mogli odebrać świadectwa i dyplomy pojedynczo, jedynie w sekretariacie. Pozostali spotkają się z kolegami i wychowawcami jedynie online. Do szkoły pójdą tylko po odbiór świadectw.

Jak zapewnia ratusz, szkoły zadbały o bezpieczeństwo uczestników. Na boiskach uczniowie będą stali w dużych odstępach. Do niektórych szkół wychowankowie będą wpuszczani jedynie pojedynczo, a do innych wejdą według harmonogramu maksymalnie dwie klasy. W części będzie możliwy tylko odbiór świadectw, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1gfp19
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gfp19