Trwa ładowanie...
d10sus7

Warszawa. Rozpoczęła się budowa na Błoniach Kamionkowskich

We wtorek rano budowę osiedla na Błoniach Kamionkowskich w Warszawie rozpoczął deweloper – firma Dom Development. Do niej należy część działki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Na teren działki wjechał ciężki sprzęt
Warszawa. Na teren działki wjechał ciężki sprzęt (Twitter Marek Piotr Borkowsk, Fot: Twitter Marek Piotr Borkowsk)
d10sus7

Jak informuje Radio dla Ciebie, na Błonia Kamionkowskie wjechał ciężki sprzęt.

W poniedziałek w sprawie sprzedaży działki na Kamionku prokuraturę zawiadomił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz aktywiści z ruchu Miasto jest Nasze.

Rzeczywiście zwróciłem się do prokuratury, żeby ta sprawa została wyjaśniona. Tu nie chodzi o kwestionowanie samej sprzedaży tego miejsca inwestorom, tylko chodzi o to, żeby absolutną mieć pewność, że wszystko zostało wykonane zgodnie z prawem, zgodnie z procedurami, żeby nie było tutaj żadnych wątpliwości cytuje radio prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

d10sus7

Firma ma prawomocne pozwolenie na budowę. Już wiadomo, że budowa jest zgodna z miejscowym planem.

- Podjąłem decyzję o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w trybie interesu społecznego i przekazaniu dokumentów, w tym wszystkich opinii prawnych dot. sprzedaży działki na Kamionku z 2016 r. Z prośbą o zbadanie sprawy i wyjaśnienie wszystkich wątpliwości - napisał w poniedziałek Trzaskowski na Twitterze.

Ruch Miasto Jest Nasze również w poniedziałek poinformował, że złoży w tym tygodniu zawiadomienie do prokuratury w sprawie nielegalnej sprzedaży Błoni Elekcyjnych.

Stołeczne Biuro Gospodarowania Nieruchomościami sprzedało w 2016 roku deweloperowi za 38 mln zł Błonia Elekcyjne na Kamionku. Działka przy ul. Stanisława Augusta, stanowiąca teren zielony, ma powierzchnię 22 tys. 500 mkw. Sprzedana działka w 80 proc. jest objęta ochroną konserwatorską, ponieważ jest wpisana do rejestru zabytków. Z tego powodu przed sprzedażą miejscy urzędnicy powinni uzyskać zgodę konserwatora zabytków. Tak się jednak nie stało.

Źródło: Radio dla Ciebie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10sus7

Podziel się opinią

Share
d10sus7
d10sus7