Trwa ładowanie...
d10sus7

Warszawa. Rozpocznie się remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej

Po 46 latach użytkowania nadszedł czas na gruntowną przebudowę wiaduktów Trasy Łazienkowskiej w rejonie parku Agrykola. Remont, który może potrwać nawet dwa lata, będzie przeprowadzany etapami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Remont wiaduktów na Trasie Łazienkowskiej
Warszawa. Remont wiaduktów na Trasie Łazienkowskiej (Urząd m.st. Warszawa, Fot: Urząd m.st. Warszawa)
d10sus7

Warszawa. Trasa jest popularna wśród użytkowników

Trasa Łazienkowska jest jedną z najchętniej wybieranych dróg przez mieszkańców stolicy. - Na podstawie danych z pobliskich punktów pomiarowych szacujemy, że w godzinach szczytu ruch wynosi blisko 5 tys. pojazdów na godzinę – informuje stołeczny ratusz.

Intensywna eksploatacja przez prawie 50 lat sprawiła, że wiadukty w rejonie parku Agrykola wymagają gruntownego remontu.

d10sus7

- Chcemy poprawić bezpieczeństwo oraz zwiększyć komfort wszystkich uczestników ruchu. Kierowcy zyskają nową nawierzchnię i energooszczędne oświetlenie, a piesi i rowerzyści wygodne i bezpieczne ciągi pieszo-rowerowe - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Warszawa. Modernizacja trasy

Na przebudowanym fragmencie Trasy Łazienkowskiej, poza jezdniami, pojawią się obustronne ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie poprawiające dostępność drogi dla osób z ograniczeniami ruchowymi oraz nowoczesne oświetlenie.

Prace ruszą po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wybranym wykonawcą.

d10sus7

Ich zakres obejmie m.in. rozbiórkę istniejących na tym odcinku trasy wiaduktów, a następnie ich odbudowę zgodnie z obowiązującymi, wyższymi standardami w zakresie dostępności i wytrzymałości obiektów.

Warszawa. Ruch zachowany

- Ruch na Trasie Łazienkowskiej ma być zachowany przez cały czas trwania inwestycji. W trakcie rozbiórki pierwszego z wiaduktów przejazd będzie możliwy w obydwu kierunkach po drugim obiekcie. Następnie ruch zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt i rozpocznie się rozbiórka pozostałej części trasy - podkreśla urząd miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10sus7

Podziel się opinią

Share
d10sus7
d10sus7