Trwa ładowanie...

Warszawa. Rozpocznie się remont wiaduktu na ulicy Ostrobramskiej

W czwartek, 30 kwietnia, warszawscy drogowcy rozpoczną remont wiaduktu wzdłuż ul. Ostrobramskiej nad al. Stanów Zjednoczonych. W związku z tym z ruchu wyłączona zostanie północna jezdnia ul. Ostrobramskiej pomiędzy ul. Międzyborską a Kinową. Obiekt przejdzie gruntowy remont.

Share
Warszawa. Rozpocznie się remont wiaduktu na ulicy Ostrobramskiej
Źródło: zdm warszawa
d2bfgud

Warszawa. Nowy wiadukt

- Węzeł na Przyczółku Grochowskim to jeden z obiektów Trasy Łazienkowskiej, które wybudowane zostały jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku. Leciwy wiadukt jest już w złym stanie technicznym. Jego nośność jest utrzymywana dzięki zastosowaniu tymczasowych podpór. Konstrukcja wymaga jednak kompleksowej modernizacji - czytamy na stronie zarządu dróg miejskich.

Wiadukt zostanie rozebrany, a jego najważniejsze elementy zastąpione nowymi. W zakres prac wchodzą m.in. wymiana płyt obiektu, częściową wymiana korpusu przyczółków, skrzydeł czy ścian zaplecznych. Ponadto obiekt zyska urządzenia dylatacyjne, krawężniki, balustrady i bariery ochronne. Remont obiektu, schodów i przystanków autobusowych w tym miejscu kosztować będzie 9 mln zł i powinien zakończyć się w połowie grudnia tego roku.

Czekają nas zmiany w ruchu

W czwartek, 30 kwietnia, ok. godz. 22.00 wyłączona z ruchu zostanie północna jezdnia ul. Ostrobramskiej (w kierunku centrum) na odcinku od ul. Międzyborskiej do Kinowej. Ruch na jezdni prowadzącej w kierunku Wawra będzie odbywał się bez utrudnień.

d2bfgud

Jednak zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone już na wcześniejszym odcinku trasy. Zalecane objazdy będą prowadziły al. gen. B. Wieniawy-Długoszowskiego (Trasa Siekierkowska) lub ul. gen. A.E. Fieldorfa „Nila” do Wału Miedzeszyńskiego. Od skrzyżowania z ulicami Zamieniecką i gen. A.E. Fieldorfa „Nila” na północnej jezdni ul. Ostrobramskiej (czyli w kierunku centrum) jeden z pasów ruchu zostanie zmieniony w buspas. Kierowcy indywidualni będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Od skrzyżowania z ulicami Grenadierów i Poligonową prosto będzie możliwy wyłącznie dojazd do ul. Międzyborskiej (dalej jezdnia będzie całkowicie wyłączona z ruchu, czyli nie będzie można pojechać ani w kierunku al. Stanów Zjednoczonych ani w kierunku ul. Kinowej). Pozostali kierowcy powinni pojechać w ul. Grenadierów.

Również na ul. Grenadierów, pomiędzy ul. Ostrobramską a al. Stanów Zjednoczonych, zostanie wytyczony dodatkowy pas dla autobusów. Obok buspasa nadal będą utrzymane dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku. Wyjazd z ulic poprzecznych na ul. Grenadierów będzie możliwy tylko w prawo.

Wyłączana z ruchu będzie jedna z jedni al. Stanów Zjednoczonych (na wysokości wiaduktu są trzy jezdnie – po jednej w każdym kierunku i trzecia umożliwiająca wjazd na wiadukt, poruszają się nią także autobusy stające na przystanku Przyczółek Grochowski). Możliwy będzie wyjazd z ul. Kinowej na al. Stanów Zjednoczonych.

Autobusy linii 151, 182, 502, 514, 520, 525 i N25 – jadące w kierunku mostu Łazienkowskiego – od skrzyżowania ul. Ostrobramskiej z Grenadierów i Poligonową, pojadą ul. Grenadierów i al. Stanów Zjednoczonych.

d2bfgud

Dla autobusów linii 158 – w kierunku CH Reduta – będzie obowiązywała trasa objazdowa prowadząca ulicami: Grenadierów – Spalinowa – Turbinowa – Rozłucka.

Dla linii zwykłych oraz linii nocnej będą obowiązywały wszystkie przystanki na trasach objazdowych, autobusy linii przyspieszonych zatrzymają się na przystanku Os. Majdańska 01 w al. Stanów Zjednoczonych. Ponadto niedostępny będzie przystanek Przyczółek Grochowski 03, obowiązujący dla autobusów jadących ul. Ostrobramską w kierunku mostu Łazienkowskiego. Autobusy te będą zatrzymywały się na przystanku Przyczółek Grochowski 01 zlokalizowanym w al. Stanów Zjednoczonych. Autobusy linii 141, 143, 188 i 523 – jadące w kierunku mostu Łazienkowskiego – będą zatrzymywały się na przystanku Kanał Gocławski 01.

Zobacz także:Ceny żywności w górę. Kołodziejczak: pośrednicy windują ceny

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bfgud

Podziel się opinią

Share
d2bfgud
d2bfgud