Trwa ładowanie...
d25o9w4

Warszawa. Rozpoczyna się budowa mostu pontonowego na Wiśle

We wtorek, 8 września rozpoczyna się budowa mostu pontonowego na Wiśle. Most będzie podtrzymywał alternatywny kolektor odprowadzający ścieki do warszawskiej oczyszczalni "Czajka".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Przygotowania do budowy mostu pontonowego
Warszawa. Przygotowania do budowy mostu pontonowego (East News, Fot: Piotr Molecki)
d25o9w4

Na moście zostaną ułożone dwa rurociągi. Będą nimi odprowadzane ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka. Jak twierdzi wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński, budowa bypassa potrwa cztery tygodnie.

W tym czasie planowane jest rozpoczęcie realizacji przewiertów pod rzeką. Zamontowane w nich rury przejmą przesył ścieków. Pozwolą też na demontaż tymczasowego rurociągu na moście pontonowym. Następnie naprawiany będzie kolektor, który uległ awarii.

Rzecznik Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak przekazał, że przeprawę na Wiśle wybudują wojskowi z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego oraz 2. Pułku Saperów z Kazunia. Montaż przeprawy potrwa do czwartku. W budowie weźmie udział ok. 50 żołnierzy. Koszt budowy poniesie miasto.

Do awarii rurociągu przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" doszło w sobotę, 29 sierpnia. Obecnie prowadzony jest awaryjny zrzut ścieków do Wisły.

Źródło: Interia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25o9w4

Podziel się opinią

Share
d25o9w4
d25o9w4