Trwa ładowanie...

Warszawa. Rozpoczyna się budowa mostu pontonowego na Wiśle

We wtorek, 8 września rozpoczyna się budowa mostu pontonowego na Wiśle. Most będzie podtrzymywał alternatywny kolektor odprowadzający ścieki do warszawskiej oczyszczalni "Czajka".

Share
Warszawa. Przygotowania do budowy mostu pontonowego Warszawa. Przygotowania do budowy mostu pontonowego Źródło: East News, fot: Piotr Molecki
dgmznue

Na moście zostaną ułożone dwa rurociągi. Będą nimi odprowadzane ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka. Jak twierdzi wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński, budowa bypassa potrwa cztery tygodnie.

W tym czasie planowane jest rozpoczęcie realizacji przewiertów pod rzeką. Zamontowane w nich rury przejmą przesył ścieków. Pozwolą też na demontaż tymczasowego rurociągu na moście pontonowym. Następnie naprawiany będzie kolektor, który uległ awarii.

Rzecznik Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak przekazał, że przeprawę na Wiśle wybudują wojskowi z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego oraz 2. Pułku Saperów z Kazunia. Montaż przeprawy potrwa do czwartku. W budowie weźmie udział ok. 50 żołnierzy. Koszt budowy poniesie miasto.

dgmznue

Do awarii rurociągu przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" doszło w sobotę, 29 sierpnia. Obecnie prowadzony jest awaryjny zrzut ścieków do Wisły.

Źródło: Interia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dgmznue
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgmznue