Trwa ładowanie...
d19772z

Warszawa. Semestr zimowy na UW zdalnie. Decyzja rektora

Semestr zimowy 2020/2021 na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się zdalnie. Zarządzenie w tej sprawie podpisał rektor uczelni prof. Alojzy Z. Nowak. Od zdalnego nauczania będą jednak wyjątki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Rektor UW podjął decyzję ws. zajęć w semestrze zimowym
Warszawa. Rektor UW podjął decyzję ws. zajęć w semestrze zimowym (East News, Fot: Grzegorz Banaszak, REPORTER)
d19772z

7 września rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzy Z. Nowak podpisał rozporządzenie, na mocy którego w semestrze zimowym zajęcia na uczelni będą prowadzone zdalnie.

W formie internetowej odbywać się będą zajęcia dydaktyczne, lektoraty, egzaminy i dyżury wykładowców. Będą jednak możliwe odstępstwa od tej zasady. "W przypadkach wymagających bezpośredniego kontaktu prowadzącego z uczestnikami zajęć, jak również w przypadku konieczności zachowania właściwego toku kształcenia, zajęcia dydaktyczne w całości lub w części mogą być prowadzone w obiektach Uniwersytetu Warszawskiego z zachowaniem wymogów higieniczno-sanitarnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zaleceniami i wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. W szczególności dotyczy to zajęć o charakterze laboratoryjnym, terenowym lub integrującym studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich oraz studenckich praktyk zawodowych" - czytamy w zarządzeniu rektora UW.

Zdalnie mają odbywać się także egzaminy dyplomowe, a nawet w miarę możliwości zajęcia z wychowania fizycznego. Wyłącznie w trybie zdalnym będą prowadzone zajęcia ogólnouniwersyteckie oraz lektoraty z języków obcych nowożytnych.

d19772z

Decyzje o tym, które zajęcia odbywać się będą stacjonarnie, muszą zostać podjęte najpóźniej do 21 września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19772z

Podziel się opinią

Share
d19772z
d19772z