Trwa ładowanie...

Warszawa sfinansuje szczepienia dla seniorów. Rusza program "Grypa 65+"

Stołeczni seniorzy będą mogli skorzystać ze szczepień na grypę przez cały sezon grypowy. Szczegóły w artykule.

Warszawa sfinansuje szczepienia dla seniorów. Rusza program "Grypa 65+"Źródło: Urząd m.st. Warszawa
d49hvps
d49hvps

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, każdego roku na grypę choruje 5-15% populacji na świecie, czyli między 330 mln a 1,5 mld ludzi. W sezonie grypowym 2019/2020 w Polsce zostało odnotowanych łącznie ponad 3,4 mln przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę. Szczyt przypadł w tym roku na luty.

Ze statystyk warszawskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że w stolicy takich zgłoszeń było ponad 114 tysięcy. Dane obejmują rok 2019 oraz okres od 1 stycznia do 22 kwietnia bieżącego roku.

Warszawa. Miasto uruchamia program szczepień dla seniorów

"Aby zmniejszyć zachorowalność na grypę i infekcje grypopodobne oraz ograniczyć powikłania z powodu wirusa, jesienią rozpoczniemy szeroki program szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców od 65 r.ż. - będzie z niego mogło skorzystać ponad 50 tysięcy seniorów"– podaje stołeczny ratusz.

"Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa. "Tu nie chodzi o robienie biznesu""

"Grypa 65+" jest jednym z najstarszych programów profilaktyki zdrowotnej, który prowadzony jest od 2004 roku. W obecnej edycji programu szczepień będzie możliwość zaszczepienia się w terminie od jesieni do końca marca.

d49hvps

Warszawa. Jak skorzystać z programu "Grypa 65+"

Z programu dotyczącego szczepień mogą skorzystać seniorzy, którzy zameldowani są na stały lub czasowy w Warszawie oraz rozliczają podatek dochodowy w tutejszych urzędach skarbowych.

"W ostatnich latach program realizowało ponad 80 podmiotów leczniczych w ok. 170 placówkach na terenie Warszawy. Realizatorzy wybierani są w drodze konkursu ofert" – podaje Urząd Miasta.

W ubiegłym roku w ramach programu zaszczepiło się na grypę blisko 50 tysięcy warszawskich seniorów. Stolica przeznaczy około 7 mln złotych na szczepienia.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49hvps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49hvps