Trwa ładowanie...
dpmxrxa

Warszawa. Siedziba PZU zmieni adres

Warszawa jako stolica mieści siedziby wielu najważniejszych spółek skarbu państwa. Jedną z nich jest PZU, która przeniesie się do zupełnie nowej siedziby przy rondzie Daszyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. PZU zmieni siedzibę, przenosząc się do nowego warszawskiego wieżowca
Warszawa. PZU zmieni siedzibę, przenosząc się do nowego warszawskiego wieżowca (Unsplash.com)
dpmxrxa

Warszawiacy przyzwyczaili się do stołecznego adresu PZU. Spółka przez długie lata zajmowała powierzchnie w wieżowcu w alei Jana Pawła II 24. Logo Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na stałe w pisało się w krajobraz warszawskich drapaczy chmur.

Warszawa. PZU przeniesie się do nowej siedziby

To dość duże przedsięwzięcie logistyczne. Spółka zajmie 31 pięter wieżowca przy rondzie Daszyńskiego. Łączna powierzchnia wszystkich kondygnacji, których będzie użytkował państwowy gigant ubezpieczeniowy to 47 tysięcy metrów kwadratowych.

dpmxrxa

Dotychczasowa siedziba mieści się w PZU Tower, budynku znajdującym się nieopodal ronda ONZ. Nowa centrala zasiedli biurowiec Generation Park Y przy rondzie Daszyńskiego. Odległość między budynkami to ok kilometra.

Na pracowników PZU czeka spore zaplecze gastronomiczne i pojemne parkingi. Przestrzeń wokół budynku mają wzbogacić elementy małej architektury i zieleni. Wyróżnikiem otoczenia Generation Park Y jest także m.in. chodnik z opracowanego przez dewelopera „zielonego betonu”, który podobno pomaga oczyszczać powietrze ze smogu.

Ten nowy wieżowiec stanie się nowym domem spółki na kolejnych 10 lat, bo właśnie tyle przewiduje podpisana przez władze PZU umowa.

Zobacz też: Wiceminister sprawiedliwości dobitnie o sprawie Durczoka: ja bym siedział

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpmxrxa

Podziel się opinią

Share
dpmxrxa
dpmxrxa