ycipk-2e522y

Warszawa: smog w mieście. Czwarty stopień zanieczyszczenia powietrza

Warszawa: smog w stolicy. Zaleca się komunikację publiczną, unikanie wszelkiej aktywności na zewnątrz, a kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny pozostać w domach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa: smog w mieście. Czwarty stopień zanieczyszczenia powietrza
Warszawa: smog w mieście. Czwarty stopień zanieczyszczenia powietrza (iStock.com)
ycipk-2e522y

Smog w Warszawie – czwarty stopień

Dziś odnotowano najwyższy, czwarty stopień zanieczyszczenia powietrza w punktach pomiarowych na Ursynowie oraz Mokotowie. Tego dnia małe dzieci i kobiety w ciąży powinny unikać spacerów. Do wieczora sytuacja ma się pogorszyć również na Targówku. Na piątek nie przewidziano lepszych prognoz.

Zanieczyszczenie powietrza – pomiary

ycipk-2e522y

Warszawski Indeks Powietrza nie przedstawia się dzisiaj dobrze. Punkty pomiaru Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska przy ul. Wokalnej na Ursynowie i w al. Niepodległości na Mokotowie pokazały podwyższone stężenie pyłu PM10 zawieszonego w powietrzu, który może przekroczyć przyjęty poziom ostrzegania. Oba punkty pokazują najwyższy (czwarty) poziom zanieczyszczenia. Niewiele lepiej jest na Targówku. Tam punkt WIOŚ znajdujący się przy ul. Kondratowicza odnotował trzeci poziom zanieczyszczenia powietrza.

Smog w mieście – jak postępować?

W sytuacji tak silnego zanieczyszczenia powietrza jakim jest smog, nie należy wietrzyć pomieszczeń. Jeżeli głównym źródłem ciepła w naszym domu nie jest kominek, również powinniśmy zrezygnować z jego używania. Zamiast poruszać się samochodem w takich dniach najlepiej skorzystać z transportu publicznego. Osoby wrażliwe, kobiety w ciąży oraz dzieci powinny unikać wszelkiej aktywności fizycznej na zewnątrz (w tym także spacerów!). W przypadku dłuższego, niż godzinę, przebywania na zewnątrz mogą pojawić się objawy takie jak podrażnienie gardła oraz kaszel.

Polub WawaLove
ycipk-2e522y
ycipk-2e522y
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2e522y