Trwa ładowanie...

Warszawa. Smog w stolicy. W środę obowiązuje alert żółty

W środę stołeczny ratusz poinformował o złej jakości powietrza w Warszawie. Władze miasta apelują o pozostanie w domach, jeśli jest to możliwe.
Share
Warszawa. W środę obowiązuje żółty alert w związku z jakością powietrza
Warszawa. W środę obowiązuje żółty alert w związku z jakością powietrzaŹródło: Getty Images, Fot: NurPhoto , Contributor
d34ndnv

W Warszawie w środę notuje się wysokie stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu. O ile warunki meteorologiczne nie ulegną zmianie, dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 może przekroczyć tego dnia warszawski poziom ostrzegania (80 ug/m3).

Jak podkreślił stołeczny ratusz w komunikacie, zaleca się w związku z tym unikać długotrwałego przebywania na dworze. Mieszkańcy powinni też ograniczyć aktywność fizyczną na dworze oraz ograniczyć wietrzenie pomieszczeń.

Zalecenia kierowane są do wszystkich mieszkańców, szczególnie do kobiet w ciąży oraz rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i chorych.

d34ndnv

Władze miasta apelują o pozostanie w domach, jeżeli jest to możliwe i informowanie Straży Miejskiej o podejrzeniu spalania odpadów. Należy też ograniczyć korzystanie z transportu oraz ograniczyć palenie w kominkach.

Pomimo alertu żółtego jakość powietrza w Warszawie poprawiła się w stosunku do wtorku, kiedy wprowadzono alert pomarańczowy. Wprowadzono wówczas również zakaz rekreacyjnego palenia w kominkach, zakaz rozpalania grilli i ognisk oraz zakaz używania dmuchaw do liści.

Tłit - Artur Dziambor i Wojciech Andrusiewicz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34ndnv

Podziel się opinią

Share
d34ndnv
d34ndnv