Trwa ładowanie...
dk4lc9w

Warszawa solidarna z przedsiębiorcami. Miasto zwróci opłatę za zajęcie pasa drogowego

Stołeczni przedsiębiorcy mogą liczyć na zwrot opłat za zajęcie miejsca handlowego przy cmentarzach w Warszawie.
Share
Warszawa zwróci opłaty za zajęcie pasa drogowego
Warszawa zwróci opłaty za zajęcie pasa drogowegoŹródło: PAP
dk4lc9w

W piątek 30 października tuż przed dniem Wszystkich Świętych, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że ze względu na sytuację epidemiologiczną, zapadła decyzja o zamknięciu cmentarzy. Jednocześnie Morawiecki zapewnił, że zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu.

Do decyzji odniósł się także prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, który poinformował, że w Warszawie przez weekend będzie działać sześć punktów, w których przedsiębiorcy będą mogli prowadzić sprzedaż zniczy i kwiatów.

Ponadto Rafał Trzaskowski podał, że Warszawa zwróci kupcom opłatę za zajęcie pasa drogowego, którą wnieśli, by na 1.11 móc sprzedawać kwiaty i znicze.

Warszawa. Będzie zwrot opłat za zajęcie pasa drogowego przy cmentarzach

Na zwrot kosztów mogą liczyć także handlowcy, którzy mieli opłacone miejsce do prowadzenia handlu w okolicy warszawskich cmentarzy.

dk4lc9w

Cmentarze zamknięte. Premier przeprasza handlowców. Ekspert: "Ciężko się tego słucha"

"Ci przedsiębiorcy, którzy uzyskali wcześniej decyzje na zajęcie pasa drogowego, aby prowadzić handel pod cmentarzami i z nich nie skorzystali, mogą wnioskować o zwrot wniesionej opłaty" – podał w poniedziałek Zarząd Dróg Miejskich.

Aby uzyskać zwrot kosztów należy wypełnić wniosek, znajdujący się na stronie ZDM.

Podpisany dokument należy dostarczyć następnie do Zarządy Dróg Miejskich drogą pocztową lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dk4lc9w

Podziel się opinią

Share
dk4lc9w
dk4lc9w