Trwa ładowanie...

Warszawa. "Solidarni z Białorusią". W sobotę szczególny koncert na Stadionie Narodowym

W sobotę, 26 września na PGE Narodowym odbędzie się koncert "Solidarni z Białorusią", który pokaże solidarność Polaków z Białorusinami i połączy fanów różnych gatunków muzyki. Na scenie wystąpią największe polskie i białoruskie gwiazdy, m.in. Enej, Igor Herbut, Ørganek, Grzegorz Markowski, IRA czy Krzysztof Cugowski. 

Warszawa. W sobotę odbędzie się koncert "Solidarni z Białorusią"Warszawa. W sobotę odbędzie się koncert "Solidarni z Białorusią"Źródło: East News, fot: Albin Marciniak
d449ndo
d449ndo

Jak informują organizatorzy, biało-czerwone barwy PGE Narodowego tego dnia będą miały szczególne znaczenie. Polska flaga pojawi się w sąsiedztwie historycznej flagi białoruskiej. Wyrazi sprzeciw wobec łamania praw człowieka i zasad demokracji na Białorusi.

Warszawa. Szczególny repertuar

Koncert jest przede wszystkim symbolem wsparcia społeczeństwa białoruskiego w walce o demokrację i wolność. Repertuar nie jest przypadkowy. Zagrane utwory są doskonale znane wielu Polakom, są ponadczasowe, nawiązują do wolności, dodają nadziei i otuchy. Wiele z nich powstało, kiedy Polacy walczyli o swoją niezależność. Dodawały wiary i mówiły o rzeczach najważniejszych – podkreślają organizatorzy.

Na scenie usłyszymy prawdziwe legendy polskiej sceny muzycznej. Grzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect zaśpiewają „Chcemy być sobą”, utwór „Kocham Wolność” Chłopców z Placu Broni zostanie wykonany w języku polskim i białoruskim, Krzysztof Cugowski zaśpiewa „Pieśń niepokorną”. Natalia Nykiel, która wykona utwór „Po co wolność” zespołu Kult, który został wydany w 1989 roku. Sebastian Riedel zaśpiewa piosenkę swojego ojca Ryszrda Riedela „Sen o Viktorii”, która jest jednym z najważniejszych utworów zespołu Dżem. Wystąpią także Mr. Zoob, Ira, Paweł Domagała, Enej, Natalia Zastępa, Luxtorpeda, Michał Szpak, Ørganek, Golec uOrkiestra. Artystom będzie towarzyszyła Orkiestra Tomasza Szymusia. Nie zabraknie także artystów białoruskich.

Jednym z partnerów wydarzenia jest Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś, które od 14 lat realizuje projekty promujące Białoruś i jej kulturę. - Informujemy o sytuacji w tym kraju. Mamy duże doświadczenie w tym zakresie. I możemy jednoznacznie stwierdzić, że skala represji po tegorocznych wyborach prezydenckich jest ogromna. Podobnie jak skala mobilizacji wśród społeczeństwa białoruskiego - mówi prezes zarządu stowarzyszenia, Angelika Peljak-Łapińska.

d449ndo

- Koncertowi "Solidarni z Białorusią" będzie towarzyszyła również zbiórka prowadzona przez Fundację Białoruski Dom i Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc obywatelom Białorusi, którzy działają na rzecz pokojowych zmian oraz na pomoc prawną, medyczną i żywnościową dla poszkodowanych - tłumaczy Aliaksandr Zarembiuk z Fundacji Białoruski Dom.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki. 

Koncert rozpocznie się o godz. 20 i będzie transmitowany w Telewizji Polsat oraz Biełsat.

Bilety na wydarzenie są bezpłatne. Wejście na koncert będzie możliwe po zarejestrowaniu się i pobraniu bezpłatnego biletu. Liczba biletów jest ograniczona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d449ndo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d449ndo