Trwa ładowanie...
d25rj75

Warszawa sprzedaje się w Monachium [ZDJĘCIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa sprzedaje się w Monachium [ZDJĘCIA]
d25rj75

W dniach 6/8 października 2014 roku, już po raz czternasty Warszawa zaprezentuje się podczas jednego z największych, międzynarodowych spotkań branży nieruchomości. Polska stolica zaprezentuje się jako miasto dynamicznych przemian, które przez ostatnie 25 lat rozwijało się, by stać się nowoczesną metropolią.

Zobacz też: 100 piorunów nad Warszawą [Niesamowite wideo]

Tegoroczny temat przewodni obecności Warszawy w Monachium związany jest z przypadającą w bieżącym roku 25. rocznicą wyborów czerwcowych. Na warszawskim stoisku będzie można zobaczyć, jakie znaczące zmiany dokonały się w stolicy w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Targi Expo Real będą okazją do przedstawienia inwestycji zrealizowanych po 1989 r., które już wpłynęły na zmiany w mieście oraz tych będących w trakcie realizacji lub dopiero planowanych.

d25rj75

Stoisko Warszawy ma 100 m2. Pojawią się w nim warszawskie akcenty m.in. meble projektu wybitnego designera Jana Lutyka oraz fotele zaprojektowane ponad pół wieku temu przez Romana Modzelewskiego, a teraz wdrożone do produkcji seryjnej przez firmę Vzór.

Propozycje Warszawy

W bieżącym roku prezentacja m.st. Warszawy i oferta inwestorów prywatnych na targach w Monachium będą głównie związane z projektami prowadzonymi wzdłuż II linii metra. Podczas EXPO REAL – największych w Europie targów nieruchomości z segmentu B2B – odwiedzający warszawskie
stoisko zobaczą między innymi inwestycje BBI Development, które zaprezentuje projekt pierwszego biurowca bezpośrednio zintegrowanego z metrem - Centrum Marszałkowska, a także największy projekt
rewitalizacyjny na warszawskiej Pradze zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie stacji II linii metra - Centrum Praskie Koneser oraz jeden z najwyższych apartamentowców w Europie – Złota 44 - blisko stacji Metra Rondo ONZ.

Na Expo Real 2014 stolica zaprezentuje w sumie sześć działek: na Bielanach przy ul. Marymonckiej 8 - 1681 m2, na Pradze-Północ przy ul. Sprzecznej 4 - 1327 m2, oraz cztery działki w Śródmieściu przy ul. Miodowej 8 - 1451 m2, przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie (przy ul. Zajęczej) - 1279 m2 i 614 m2 i przy ul. Emilii Plater 29 i 31 - 11 489 m2.

d25rj75

Warszawa jednym z liderów w Zestawieniu Intensywności Inwestycyjnej

Według opublikowanego niedawno raportu firmy Jones Lang LaSalle Warszawa zajmuje* 6. miejsce* w światowym Zestawieniu Intensywności Inwestycyjnej. Stanowi ona stosunek wolumenu transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości komercyjnych do wielkości i możliwości gospodarki danego miasta. W zestawieniu Warszawę wyprzedzają tylko Londyn, Oslo, Monachium, Sztokholm i Kopenhaga. Nasze miasto zajmuje lepszą pozycję niż m.in. Paryż, Nowy Jork i Tokio(badania były prowadzono w okresie II kw. 2011 r. – I kw. 2014 roku).

4,3 milionów m2 powierzchni biurowej

W Warszawie (wg danych CBRE) – istnieje 4,3 milionów m2 powierzchni biurowej, a w budowie jest dalszych 660 000 m2. Utrzymuje się wysoki popyt na nowoczesną powierzchnię biurową. Poza budową nowych obiektów – remontowane są starsze, nie spełniające stawianych przez najemców wymogów.

d25rj75

W ciągu trzech lat (Jones Lang LaSalle od II kw. 2011 do końca I kw. 2014) na warszawskim rynku nieruchomości komercyjnych zrealizowano transakcje o łącznej wartości ok. 4,7 mld euro.

*Partnerzy Warszawy na targach: *BBI development NFI, CMTeam, HB Reavis , Ghelamco Poland , Poczta Polska, Yareal Polska oraz Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie.

d25rj75

Podziel się opinią

Share

d25rj75

d25rj75