Trwa ładowanie...
d2ud91l

Warszawa. Sprzedawali podrobione kosmetyki i ubrania w internecie. Wartość towaru to prawie 7 mln zł

Warszawska policja zatrzymała 7 osób, które w internecie sprzedawały podrobione m.in. ubrania i kosmetyki. Funkcjonariusze szacują, że przejęty towar jest wart prawie 7 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Policja zatrzymała 7 osób, w wieku od 17 do 43 lat, które miały handlować fałszywymi ubraniami i kosmetykami
Warszawa. Policja zatrzymała 7 osób, w wieku od 17 do 43 lat, które miały handlować fałszywymi ubraniami i kosmetykami (Policja, Fot: KSP)
d2ud91l

Policjanci wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi weszli jednocześnie do 5 mieszkań i magazynów, m.in. w Warszawie, Magdalence i Łazach.

W tym ostatnim miejscu mieszkała jedna z głównych organizatorek procederu. Tam też, w wynajmowanym budynku, który był magazynem, podrobiony towar był przygotowywany do wysyłki. Podobny magazyn, skąd paczki były wysyłane do odbiorców za pośrednictwem różnych firm kurierskich, był w Warszawie.

W sumie zatrzymano 7 osób w wieku od 17 do 43 lat. Wśród zatrzymanych jest jeden obywatel Ukrainy. Sześciu osobom zostały przedstawione zarzuty z Ustawy prawo własności przemysłowej za to, że działając wspólnie i w porozumieniu, ze sprzedaży podrobionego towaru uczynili sobie stałe źródło dochodu. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

d2ud91l

Według informacji policji, cała grupa sprzedawała towar z logo światowych marek za pośrednictwem portali społecznościowych. Ogłoszenia w internecie zamieszczali zakładając konta na różnych portalach i posługując się fałszywymi danymi.

Policja przejęła w sumie ponad 40 tys. flakonów perfum i 1,5 tys. sztuk ubrań. Jak podali funkcjonariusze, fałszywy towar do złudzenia przypominał oryginały. Szkody, jakie mógł ponieść Skarb Państwa, to prawie 7 mln zł.

Źródło: KSP

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ud91l

Sondaż prezydencki WP. Patryk Jaki: w naszym obozie Szymon Hołownia jest niedoceniany

d2ud91l

Podziel się opinią

Share
d2ud91l
d2ud91l