Trwa ładowanie...

Warszawa. Statki, katamarany, kajaki – popłyń Wisłą

Warszawa proponuje wiele atrakcji na Wiśle. Rejsy statkami, katamaranami, drewnianymi szkutnikami czy spływy kajakowe to tylko niektóre z nich. Miasto dofinansowało wiele wycieczek.

Share
Warszawa. Statki, katamarany, kajaki – popłyń Wisłą
Źródło: PAP, Fot: PAP
d2vftv2

Warszawscy wielbiciele wodnych wycieczek mają powody do radości. Jak co roku, w sezonie letnim miasto proponuje szereg atrakcji z szerokiej oferty żeglugi w stolicy.

Warszawa zaprasza na pokład stołecznej żeglugi wiślanej

Już w sobotę 22 sierpnia, wystartował cykl darmowych rejsów, w czasie których eksperci opowiadają varsavianistyczne i ekologiczne ciekawostki, a uczestnicy wypraw mają doskonałą okazję oglądać stolicę z perspektywy rzeki.

d2vftv2

"Do wyboru jest pełna gama jednostek stołecznej żeglugi. Od tradycyjnych, drewnianych - takich jak pychówka, bat, byk, galar czy szkuta - po nowoczesne katamarany i statki, których coraz więcej widać na rzece w Warszawie. Rejs to nie tylko okazja do odkrycia lokalnej floty, ale też szansa do poszerzenia wiedzy o samej rzece" – zapewnia Tomasz Kunert, zastępca rzecznika prasowego w ratuszu.

Kiedy wrócą imprezy masowe? Minister zabrała głos

Codziennie w tygodniu do końca wakacji o godz. 13.00, zaś we wrześniu o godz. 17.00 odbywają się rzeczne wycieczki. W weekendy godziny te są nieco zmienione – na rejs można wybrać się o godz. 11.00 lub 13.00.

Wycieczki startują z Portu Czerniakowskiego oraz z bulwaru Grzymały-Siedleckiego z Barki Wisława. – Jak podaje Urząd Miasta, na miejscu zbiórek będą widoczne flagi Dzielnicy Wisła.

d2vftv2

Przypominamy, że na wybrane rejsy należy udać się po wcześniejszym zapisaniu na konkretny termin. Rezerwacji można dokonać mailowo pod adresem lato@rejsywislane.pl lub telefonicznie pod nr 668 099 787. Szczegółowy plan wydarzeń odbywających się na rzece jest dostępny na fanpage’u Dzielnicy Wisła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2vftv2

Podziel się opinią

Share
d2vftv2
d2vftv2