Trwa ładowanie...
d16akl1

Warszawa. Sterta dokumentów w śmietniku. Posiadały wrażliwe dane

Warszawa. W pobliżu poczty na Mokotowie znaleziono druki awizo z danymi adresatów. Dokumenty z wrażliwymi danymi zabezpieczyła policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Druki awizo na śmietniku. Kto je wyrzucił?
Druki awizo na śmietniku. Kto je wyrzucił? (East News)
d16akl1

Druki awizo zauważył jeden z mieszkańców Mokotowa, który zawiadomił Radio ZET. Dokumenty znaleziono w śmietniku w pobliżu budynku urzędu pocztowego przy ulicy Czerniowieckiej 3. Szacuje się, że takich papierów mogło się znaleźć nawet kilkaset. Mieszkaniec opisuje znalezisko jako istną bazę danych, która zawierała adresy, imiona i nazwiska.

Sprawa trafiła na policję. - Mogę potwierdzić, że otrzymaliśmy takie zgłoszenie. W tej chwili trwają czynności procesowe zmierzające do tego, żeby ustalić wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz zabezpieczyć to, co tam się znajduje - powiedział Jarosław Florczak z wydziału komunikacji społecznej Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl.

"Uprzejmie informuję, że zajmujemy się już wyjaśnieniem tej sprawy. Placówka przy Czerniowieckiej to agencja pocztowa. Ochrona danych osobowych jest dla nas niezwykle ważna, pracownicy lub współpracownicy, którzy dopuścili się zaniedbań muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi" - tak tłumaczy się w oświadczeniu Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej, które zostało przesłane tvnwarszawa.pl

d16akl1

Zobacz: Kluzik-Rostkowska o Pawłowicz: nie przeczę, że sam dorobek prawniczy jest okej, ale...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Radio ZET/tvnwarszawa.pl

d16akl1

Podziel się opinią

Share
d16akl1
d16akl1