Trwa ładowanie...

Warszawa. Stołeczne domy kultury ponownie otwarte

Po przerwie związanej z epidemią koronawirusa otwierają się warszawskie domy kultury. Będą w nich obowiązywać jednolite procedury bezpieczeństwa, zgodne z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Share
Warszawa. Stołeczne domy kultury ponownie otwarte
Źródło: Urząd m.st. Warszawa
d3rkjd9

W domach kultury pojawią się dodatkowe zabezpieczenia, w tym plastikowe przegrody i dozowniki z płynem odkażającym. Placówki zmienią tryb pracy. Wprowadzony zostanie system zmianowy i dystans między pracownikami. Będą obowiązywać nowe zasady uczestnictwa w zajęciach, wydarzeniach i projektach. Miasto przekazało do sanepidu regulaminy funkcjonowania poszczególnych placówek.

W Warszawie działalność kulturalną prowadzą 24 dzielnicowe domy kultury. Umożliwiają jak najczęstszy kontakt z kulturą społecznościom lokalnym. W czasie pandemii, domy kultury przeniosły swoją działalność do Internetu, gdzie wciąż rozwijają wirtualną ofertę. Znajdują się w niej m.in. wykłady, kursy, prelekcje, koncerty czy pokazy filmowe. Propozycje skierowane są do różnych grup wiekowych.

d3rkjd9

W komunikatach na stronach i profilach społecznościowych warszawskich domów kultury znajdują się szczegółowe informacje oraz zasady obowiązujące w poszczególnych placówkach, a także bieżąca oferta działań online.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3rkjd9

Podziel się opinią

Share
d3rkjd9
d3rkjd9