Trwa ładowanie...

Warszawa. Stołeczne żłobki w czasie pandemii. Ratusz pyta o zdanie rodziców

99 proc. warszawskich rodziców deklaruje, że żłobki w jasny i zrozumiały sposób poinformowały o zasadach obowiązujących w placówkach w związku z epidemią. Ratusz przeprowadził badanie.
Share
Warszawa. Stołeczne żłobki w czasie pandemii. Ratusz pyta o zdanie rodziców
Źródło: PAP, Fot: PAP
d2jlf6t

Żłobki nadal funkcjonują pod tak zwanym reżimem sanitarnym. Nowa procedura przewiduje, że do żłobków można przyprowadzać zdrowe maluchy, bez objawów infekcji.

"Z początkiem roku szkolnego, kiedy w warszawskich żłobkach trwa adaptacja maluchów, zapytaliśmy rodziców i opiekunów jak oceniają przygotowania stołecznych placówek do pracy w czasie pandemii COVID-19 i co budzi ich największe obawy w tym okresie. Zagwarantowanie bezpiecznych warunków opieki jest naszym priorytetem. Z badań wynika, że większość ankietowanych pozytywnie ocenia wdrożone procedury sanitarne, w tym badanie stanu zdrowia dzieci przed wpuszczeniem do żłobka" – powiedział Paweł Rabiej, zastępca prezydenta Warszawy.

Jak zapewnia stołeczny ratusz, obowiązujące zasady nakazują, aby do placówki dziecko było przyprowadzane jedynie przez osoby zdrowe i nieprzebywające na kwarantannie. Obowiązkowa jest także dezynfekcja rąk i noszenie maseczek, a pomieszczenia są dezynfekowane i wietrzone.

d2jlf6t

Koronawirus. Stanisław Karczewski przyznaje, że są kłopoty ze szczepionkami. "Sam nie kupiłem od razu"

Warszawa. Wyniki badań. Rodzice na "tak"

Badania pokazują, że 88 proc. rodziców przyprowadzających swoje dzieci do stołecznych żłobków, pozytywnie ocenia ich funkcjonowanie. Warszawiacy jako istotne kwestie na pierwszym miejscu wymieniali m.in. pomiar temperatury i częste wietrzenie sal.

d2jlf6t

Jak się okazuje jednak nie wszyscy są przekonani do działań jakie zostały wdrożone w żłobkach.

Aż 27 proc. rodziców twierdzi, że nie została zapoznana z obostrzeniami. Ponadto w pytaniu o niepewność wynikającą z sytuacji z koronawirusem jesienią obawy wyraziło 76 proc. badanych.

Przypominamy, że jedno z dzieci w żłobku na Woli w czerwcu otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa, wówczas badaniom zostało poddanych 28 pracowników placówki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jlf6t

Podziel się opinią

Share
d2jlf6t
d2jlf6t