Trwa ładowanie...
d3fnlnr

Warszawa. Stołeczne żłobki w czasie pandemii. Ratusz pyta o zdanie rodziców

99 proc. warszawskich rodziców deklaruje, że żłobki w jasny i zrozumiały sposób poinformowały o zasadach obowiązujących w placówkach w związku z epidemią. Ratusz przeprowadził badanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Stołeczne żłobki w czasie pandemii. Ratusz pyta o zdanie rodziców
(PAP, Fot: PAP)
d3fnlnr

Żłobki nadal funkcjonują pod tak zwanym reżimem sanitarnym. Nowa procedura przewiduje, że do żłobków można przyprowadzać zdrowe maluchy, bez objawów infekcji.

"Z początkiem roku szkolnego, kiedy w warszawskich żłobkach trwa adaptacja maluchów, zapytaliśmy rodziców i opiekunów jak oceniają przygotowania stołecznych placówek do pracy w czasie pandemii COVID-19 i co budzi ich największe obawy w tym okresie. Zagwarantowanie bezpiecznych warunków opieki jest naszym priorytetem. Z badań wynika, że większość ankietowanych pozytywnie ocenia wdrożone procedury sanitarne, w tym badanie stanu zdrowia dzieci przed wpuszczeniem do żłobka" – powiedział Paweł Rabiej, zastępca prezydenta Warszawy.

Jak zapewnia stołeczny ratusz, obowiązujące zasady nakazują, aby do placówki dziecko było przyprowadzane jedynie przez osoby zdrowe i nieprzebywające na kwarantannie. Obowiązkowa jest także dezynfekcja rąk i noszenie maseczek, a pomieszczenia są dezynfekowane i wietrzone.

d3fnlnr

Koronawirus. Stanisław Karczewski przyznaje, że są kłopoty ze szczepionkami. "Sam nie kupiłem od razu"

Warszawa. Wyniki badań. Rodzice na "tak"

Badania pokazują, że 88 proc. rodziców przyprowadzających swoje dzieci do stołecznych żłobków, pozytywnie ocenia ich funkcjonowanie. Warszawiacy jako istotne kwestie na pierwszym miejscu wymieniali m.in. pomiar temperatury i częste wietrzenie sal.

d3fnlnr

Jak się okazuje jednak nie wszyscy są przekonani do działań jakie zostały wdrożone w żłobkach.

Aż 27 proc. rodziców twierdzi, że nie została zapoznana z obostrzeniami. Ponadto w pytaniu o niepewność wynikającą z sytuacji z koronawirusem jesienią obawy wyraziło 76 proc. badanych.

Przypominamy, że jedno z dzieci w żłobku na Woli w czerwcu otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa, wówczas badaniom zostało poddanych 28 pracowników placówki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fnlnr

Podziel się opinią

Share
d3fnlnr
d3fnlnr