Trwa ładowanie...
dla00g8

Warszawa. Stolica zyskała 70 gazowych autobusów. Ratusz zapowiada, że to nie koniec

W Warszawie będzie więcej ekologicznych autobusów gazowych. Szczegóły w artykule.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Nowe, ekologiczne autobusy na warszawskich ulicach
Warszawa. Nowe, ekologiczne autobusy na warszawskich ulicach (Urząd m.st. Warszawa)
dla00g8

W tym tygodniu Miejskie Zakłady Autobusowe podpisały umowę na dostawę łącznie 70 nowych autobusów.

"Do Warszawy przyjedzie 40 Solarisów Urbino 12 CNG o długości 12 metrów i 30 Solarisów Urbino 18 CNG o długości 18 metrów. Autobusy Solaris będą dostarczane do Warszawy od kwietnia przyszłego roku" – informuje Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.

Autobusy gazowe, zgodnie z obwiązującymi standardami, będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, instalację przeciwpożarową oraz elektroniczną informację wewnętrzną i zewnętrzną. Znajdą się tam również blokady antyalkoholowe. W pojazdach nie zabraknie także wyznaczonego miejsca dla osób, poruszających się na wózkach. Autobusy będą miały także w wyposażeniu poręcze i barierki, jak również informacje pismem Braille’a. Podobnie jak w autobusach, które obecnie jeżdżą po stołecznych ulicach, w nowych pojazdach zapowiedzi przystanków będą czytane.

dla00g8

Zobacz także: "Maseczkowe" patrole. Chcą sprawdzić, czy ludzie łamią przepisy

Jak podaje Urząd Miasta, osoby poruszające się komunikacją, będą miały do dyspozycji także ładowarki USB do urządzeń mobilnych.

Warszawa. Kolejne autobusy gazowe

"Rozstrzygnięto też postępowanie przetargowe na dostawę 90 przegubowych autobusów gazowych zasilanych skroplonym gazem ziemnym. Zwycięzcą została firma Autosan z ofertą w wysokości 165 milionów złotych" – dodaje Karolina Gałecka.

Cały kontrakt na dostawę autobusów elektrycznych, który ma zostać zrealizowany do końca listopada tego roku, obejmuje 130 pojazdów Solaris. Dotychczas do stolicy przyjechało już 60 z nich.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dla00g8

Podziel się opinią

Share
dla00g8
dla00g8