Trwa ładowanie...

Warszawa. Straż miejsca przypomina o Mobilnych Punktach Poradnictwa

W stolicy ruszył projekt Mobilnego Punkty Poradnictwa. Najbardziej potrzebujący mieszkańcy stolicy mogą nie tylko otrzymać żywność, ale również wszelkie porady na temat bezpieczeństwa. O porządek na miejscu klasycznie dbają Strażnicy Miejscy.

Share
Warszawa. Straż miejsca przypomina o Mobilnych Punktach PoradnictwaŹródło: strażmiejska.waw.pl
dbxzo27

Warszawa. Autobus pomoże bezdomnym

Stolica wspiera osoby, które w czasie epidemii pozostały bez schronienia i dachu nad głową. Ze względu na zamknięcie większości jadłodajni i miejsc, w których do tej pory mogli liczyć na ciepły posiłek, ulicami Warszawy ruszył Mobilny Punkt Poradnictwa, który spotkać możemy na trasach najczęściej uczęszczanych przez bezdomnych. Przedsięwzięcie możliwie jest dzięki wsparciu Banku Żywności SOS i Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego. Chętnych do skorzystania z zestawów jedzeniowych nie brakuje, a nad porządkiem w kolejce czuwają funkcjonariusze ze Straży Miejskiej.

- Strażnicy miejscy pomagają przede wszystkim zachować porządek w kolejce. Dbamy, aby osoby, które przyszły po odbiór gotowego zestawu jedzeniowego stosowały się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i zachowywania odpowiedniej odległości Obecność strażników w tym przypadku jest niezbędna. Funkcjonariusze informują również o panującym zagrożeniu - powiedział w rozmowie z WawaLove Jerzy Jabraszko z referatu prasowego Straży Miejskiej w Warszawie.

Jabraszko dodaje, że żywność jest wydawana codziennie na przystankach autobusowych z autobusu oznaczonego jako MPP. Co więcej, pojazd co 1,5 godziny znajduje się w innej lokalizacji.

dbxzo27

Godziny i punkty wydawania żywności:

8.00-9.30 – przystanek Dworzec Wschodni 09 (od ul. Kijowskiej)
10.00-11.30 – przystanek Plac Zawiszy 10
12.00-13.30 – przystanek Nowolipki 01
14.00 – 15.30 – przystanek Park Traugutta 02

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: 130 szczurów w domu. Likwidacja dzikiej hodowli

dbxzo27
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbxzo27
dbxzo27