Trwa ładowanie...
dzi0l2v

Warszawa. Strażnicy uratowali czterolatka przed wypadkiem

Czteroletni chłopiec stracił panowanie nad rowerkiem. Zaczął staczać się ze skarpy z ogromną prędkością, prosto w kierunku ruchliwej ulicy. Dzięki szybkiej reakcji strażników udało się uniknąć tragedii.
Share
Warszawa. Strażnicy miejscy uratowali dziecko
Warszawa. Strażnicy miejscy uratowali dzieckoŹródło: Straż Miejska
dzi0l2v

Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 lipca, kilkanaście minut po godzinie dwunastej. Strażnicy miejscy zakończyli patrolowanie Skweru 1. Dywizji Pancernej WP, znajdującego się tuż przy Wisłostradzie. Właśnie wsiadali do radiowozu.

- Chwilę przed odjazdem zwrócili jednak uwagę na mężczyznę, który jechał rowerem po ścieżce znajdującej się na skarpie. Obok niego na rowerkach jechało troje dzieci. W pewnym momencie najmłodsze z nich straciło panowanie nad rowerkiem i zaczęło bardzo szybko, bez żadnej kontroli, zjeżdżać ze stromego zbocza – prosto w kierunku ruchliwej trasy – informuje straż miejska w komunikacie.

Strażnicy natychmiast wysiedli z radiowozu i pobiegli w stronę dziecka. Jeden z nich w ostatniej chwili zatrzymał pędzący rowerek. Uratował dziecko przed wjechaniem wprost pod koła samochodów. Czterolatkowi nic się nie stało, był jednak mocno przerażony.

Po chwili do strażników podjechał wystraszony ojciec z dwójką dzieci. Tata podziękował funkcjonariuszom za uratowanie synka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dzi0l2v

Podziel się opinią

Share
dzi0l2v
dzi0l2v