Trwa ładowanie...

Warszawa. Szpital Praski wznawia porody w obecności osoby towarzyszącej

Szpital Praski w czwartek za pośrednictwem Facebooku poinformował, że w związku ze złagodzeniem stanowiska Konsultanta Krajowego wznowiona zostaje możliwość obecności przy porodzie zdrowej osoby towarzyszącej. Przed wejściem do placówki poddana będzie badaniom epidemiologicznym.

Warszawa. Szpital Praski wznawia porody w obecności osoby towarzyszącejŹródło: Facebook.com
d1cnb6l
d1cnb6l

Koronawirus w Warszawie. Szpital Praski: porody w obecności osoby towarzyszącej

- W związku ze złagodzeniem stanowiska Konsultanta Krajowego WZNAWIAMY możliwość obecności przy porodzie ZDROWEJ osoby towarzyszącej.
Osoba ta - przed wejściem do Szpitala - poddana zostanie procedurze badania epidemiologicznego (wywiad plus badanie) - czytamy w komunikacie opublikowanym przez placówkę.

Władze Szpitala podkreśliły jednocześnie, że w przypadku wątpliwości co do statusu zdrowotnego Personel Medyczny może odmówić wstępu. Osoba towarzysząca podczas porodu nie może opuszczać sali porodowej i przez cały czas musi mieć maskę na twarzy. Szpital zaznacza, że odwiedziny w dalszym ciągu pozostają wstrzymane.

Koronawirus w Polsce. Premier o kolejnym etapie odmrażania gospodarki

Premier podczas środowej konferencji poinformował o drugim etapie powrotu do normalności. Będzie on zakładał otwarcie (oczywiście z ograniczeniami) hoteli i innych miejsc noclegowych, a także niektórych instytucji kultury takich jak biblioteki, muzea czy galerie sztuki.

- Jesteśmy przekonani, że pewną kontrolę nad koronawirusem przejęliśmy - powiedział Mateusz Morawiecki, dodając, że w dalszym ciągu musimy być ostrożni elastyczni.

d1cnb6l

Szef rządu poinformował, że hotele oraz miejsca noclegowe zostaną otwarte 4 maja, ponieważ konieczne jest zachowanie właściwego rygoru sanitarnego podczas majówki. Tego samego dnia otwarte zostaną również centra i galerie handlowe, jednak będą tam obowiązywać pewne ograniczenia wiążące się z dystansem społecznym (1 osoba na 15m2 powierzchni sklepowej), a przestrzeń rekreacyjna i restauracyjna w dalszym ciągu pozostają zamknięte. Od 6 maja otwarte będą żłobki i przedszkola.

Zobacz także:Koronawirus. Kiedy powrót do normalności? Główny Inspektor Sanitarny MSWiA odpowiada

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cnb6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cnb6l