Trwa ładowanie...
d2uioq0

Warszawa. Szpital Praski wznawia porody w obecności osoby towarzyszącej

Szpital Praski w czwartek za pośrednictwem Facebooku poinformował, że w związku ze złagodzeniem stanowiska Konsultanta Krajowego wznowiona zostaje możliwość obecności przy porodzie zdrowej osoby towarzyszącej. Przed wejściem do placówki poddana będzie badaniom epidemiologicznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Szpital Praski wznawia porody w obecności osoby towarzyszącej
(Facebook.com)
d2uioq0

Koronawirus w Warszawie. Szpital Praski: porody w obecności osoby towarzyszącej

- W związku ze złagodzeniem stanowiska Konsultanta Krajowego WZNAWIAMY możliwość obecności przy porodzie ZDROWEJ osoby towarzyszącej.
Osoba ta - przed wejściem do Szpitala - poddana zostanie procedurze badania epidemiologicznego (wywiad plus badanie) - czytamy w komunikacie opublikowanym przez placówkę.

Władze Szpitala podkreśliły jednocześnie, że w przypadku wątpliwości co do statusu zdrowotnego Personel Medyczny może odmówić wstępu. Osoba towarzysząca podczas porodu nie może opuszczać sali porodowej i przez cały czas musi mieć maskę na twarzy. Szpital zaznacza, że odwiedziny w dalszym ciągu pozostają wstrzymane.

d2uioq0

Koronawirus w Polsce. Premier o kolejnym etapie odmrażania gospodarki

Premier podczas środowej konferencji poinformował o drugim etapie powrotu do normalności. Będzie on zakładał otwarcie (oczywiście z ograniczeniami) hoteli i innych miejsc noclegowych, a także niektórych instytucji kultury takich jak biblioteki, muzea czy galerie sztuki.

- Jesteśmy przekonani, że pewną kontrolę nad koronawirusem przejęliśmy - powiedział Mateusz Morawiecki, dodając, że w dalszym ciągu musimy być ostrożni elastyczni.

Szef rządu poinformował, że hotele oraz miejsca noclegowe zostaną otwarte 4 maja, ponieważ konieczne jest zachowanie właściwego rygoru sanitarnego podczas majówki. Tego samego dnia otwarte zostaną również centra i galerie handlowe, jednak będą tam obowiązywać pewne ograniczenia wiążące się z dystansem społecznym (1 osoba na 15m2 powierzchni sklepowej), a przestrzeń rekreacyjna i restauracyjna w dalszym ciągu pozostają zamknięte. Od 6 maja otwarte będą żłobki i przedszkola.

d2uioq0

Zobacz także:Koronawirus. Kiedy powrót do normalności? Główny Inspektor Sanitarny MSWiA odpowiada

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2uioq0

Podziel się opinią

Share
d2uioq0
d2uioq0