Trwa ładowanie...
d2gquab

Warszawa. Szybka reakcja strażników zapobiegła tragedii

Strażnicy miejscy przypuszczali, że interwencja przy ulicy Targowej będzie podobna do wielu innych. W niedzielę ktoś zgłosił, że odbywa się tam alkoholowa libacja. Poprosił strażników o reakcję. Potem zdarzenia potoczyły się niespodziewanie szybko i dramatycznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Strażakom udało się uratować zdesperowaną kobietę
Warszawa. Strażakom udało się uratować zdesperowaną kobietę (Straż miejska)
d2gquab

Ok. godz. 16.20 funkcjonariusze VI Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o libacji, jaka miała odbywać się w jednym z opuszczonych pawilonów, obok wiaduktu kolejowego.

Gdy strażnicy przyjechali na miejsce, wejście do pawilonu było otwarte. Ze środka dobiegał płacz. Po wejściu na piętro strażnicy zobaczyli kobietę, która miała zakrwawione ręce. W dłoni trzymała kawałek szkła.

Na widok funkcjonariuszy kobieta zaczęła krzyczeć. Wyszła przez okno na zewnętrzny gzyms i zagroziła, że z niego skoczy.

d2gquab

Jeden ze strażników natychmiast zbiegł na dół. Wezwał straż pożarną i karetkę pogotowia. Drugi funkcjonariusz starał się uspokoić kobietę. Namawiał, żeby weszła do środka budynku.

Kobieta jednak nie reagowała, tylko chodziła po długim na kilkanaście metrów gzymsie. Do pomieszczeń w tej części budynku strażnicy nie mogli się dostać, bo drzwi były zamknięte.

Otworzyli je specjalistycznym sprzętem dopiero strażacy, którzy zjawili się na miejscu. Rozłożyli też skokochron.

Strażnicy odnaleźli zdesperowaną kobietę w jednym z pomieszczeń na piętrze. Trzymała w dłoni rozbitą butelkę i groziła, że jej użyje. Nie reagowała na prośby o odłożenie butelki.

d2gquab

Po chwili strażnikom udało się odebrać z rąk desperatki potłuczony kawałek szkła i wyprowadzić ją z budynku. 42-letnia kobieta została przekazana ratownikom medycznym. Przewieziono ją do szpitala.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2gquab

Podziel się opinią

Share

d2gquab

d2gquab