Trwa ładowanie...

Warszawa. Tęczowe flagi na pomnikach. Trzecia osoba zatrzymana

Policja zatrzymała kolejną osobę odpowiedzialną za wieszanie tęczowych flag na stołecznych pomnikach.
Share
Warszawa. W ręce policji wpadła trzecia osoba, która rozwieszała tęczowe flagi na pomnikach
Warszawa. W ręce policji wpadła trzecia osoba, która rozwieszała tęczowe flagi na pomnikachŹródło: East News
d30e8ij

W środę 5 sierpnia stołeczna policja poinformowała o zatrzymaniu kolejnej osoby w związku z "obrazą uczuć religijnych i znieważeniem warszawskich pomników".

To już trzecie zatrzymanie w tej sprawie. We wtorek 4 sierpnia warszawscy funkcjonariusze zatrzymali dwie aktywistki z ugrupowania "Stop Bzdurom" – "Margot" i "Łania", które są odpowiedzialne za rozwieszanie tęczowych flag i symboli anarchistycznych na stołecznych pomnikach w centralnych miejscach Warszawy. Obie kobiety we wtorek po południu zostały przesłuchane.

d30e8ij

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", oficjalny powód zatrzymań nie jest znany, służby nie udzielają informacji w tej sprawie, jednak lewicowe środowiska są przekonane, że chodzi właśnie o akcję wieszania flag symbolizujących ruch LGBT.

Zobacz także: Edyta Górniak o wizycie w patriotycznej stacji. "Zaskoczyło mnie, że moje 'gay community' tego nie zrozumiało"

Warszawa. Profanacja pomnika Jezusa Chrystusa

Do zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 czerwca. Lewicowe aktywistki rozwiesiły tęczową flagę i maseczkę ze znakami anarchistycznymi na pomniku Jezusa Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

d30e8ij

Ponadto takie same znaki i flagi pojawiły się na innych najbardziej rozpoznawalnych monumentach w stolicy m.in. na pomniku Mikołaja Kopernika, Wincentego Witosa, Józefa Piłsudskiego oraz warszawskiej Syrenki.

Działaczki na posągach naklejały dodatkowo kartkę ze słowami manifestu: "To szturm! To atak! To tęcza! Pamięci poległych w walce z codzienną nienawiścią. Tych, którzy mieli siłę, by skoczyć w ciemność. Dodająca wiary w lepszą przyszłość osobom, którym państwo zabrało wolność i bezpieczeństwo. Wzywająca do otwartej wojny przeciw dyskryminacji. Nakazująca nie prosić. Nigdy więcej błagać o szacunek i litość. To miasto jest nas wszystkich. Jeb... się ignoranci".

   East News
Źródło: East News, Fot: East News

(fot. East News)

30 lipca warszawska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie obrazy uczuć religijnych oraz znieważenia pomników upamiętniających osoby i ważne wydarzenia historyczne.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30e8ij

Podziel się opinią

Share
d30e8ij
d30e8ij