Trwa ładowanie...
dwny8ke

Warszawa to nieodkryte europejskie centrum mody

Tak pisze o naszym mieście "The Guardian"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa to nieodkryte europejskie centrum mody
dwny8ke

Jeden z dziennikarzy magazynu "The Guardian" odwiedził ostatnio Warszawę. Jak napisał, był pod wrażeniem zaskakującej różnorodnością warszawskich stylów - zachwycił się projektami młodych projektantów równie mocno jak* znanym zakładem krawieckim "Zaremba"* działającym w stolicy od 1911 roku.

Przyjazd dziennikarza do Warszawy zbiegł się z obroną dyplomów w nowej katedrze mody na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tutaj odkrył on kolorowe projekty młodej projektantki Kasi Skórzyńskiej , której prace zostały już docenione w Pekinie i Londynie.

Przedstawiciel "The Guardian" odwiedził także pokaz mody "narodowego modowego bohatera" Roberta Kupisza i uznał jego miękkie denimy i obszerne flanelowe koszule za strzał w dziesiątkę. Odwiedził sklep Ani Kuczyńskiej na ul. Mokotowskiej, polecając szczególnie jej inspirowane Szanghajem torby.

dwny8ke

Spodobały mu się również minimalistyczne wzory projektu Mariusza Przybylskiego . Docenił je za to, iż są szyte w Polsce (w fabryce znanej m.in. z realizacji projektów dla Burberry) i są relatywnie tanie w stosunku do wysokiej jakości tkanin i doskonałości kroju.

Podsumowując opinię dziennikarza "The Guardian" - Warszawa to miejsce, w którym można nie tylko powłóczyć się ulicami i zjeść coś dobrego w jednej z kanjpek z ogródkiem wystawionym na ulicy. Warto odwiedzić licznie występujące małe butiki i sklepy niezależnych peojektantów mody i odkryć niezwykły styl polskiej stolicy.

Zgadzacie się z opinią dziennikarza "The Guardian"? Bo nam się wydaje, że na ulicach Warszawy tak bardzo tego różnorodnego stylu Warszawy nie widać.

Czytaj też: New York Times zrobił filmik o warszawskich hipsterach [WIDEO]

dwny8ke

Podziel się opinią

Share

dwny8ke

dwny8ke