Trwa ładowanie...

Warszawa. Tragedia w Wawrze. Nowe informacje o Emilu B.

W szkole w Wawrze (dzielnica Warszawy) 15-letni Emil B. zabił kolegę. Nastolatek jeszcze do 19 sierpnia pozostanie pod obserwacją psychiatrów. Dopiero potem sąd zdecyduje, czy Emila B. z Wawra w Warszawie można sądzić jako dorosłego.

Warszawa. Tragedia w Wawrze. Nowe informacje o Emilu B.Źródło: PAP, fot: Piotr Nowak
d4i51hz
d4i51hz

W Sądzie Rejonowym dla Warszawy Praga-Południe rozpoczęło się posiedzenie w sprawie Emila B. To nastolatek, podejrzanego o zabójstwo swojego kolegi ze szkoły w Wawrze. Obecnie chłopak przebywa w ośrodku dla nieletnich, gdzie jest pod stałą obserwacją psychiatryczną.

Początkowo obserwacja miała trwać tylko cztery tygodnie, jednak została przedłużona do 19 sierpnia. Wnioskowali o to biegli, którzy przygotowują opinię dla sądu. Na jej podstawie sędzia zdecyduje, czy nastolatek będzie sądzony jak dorosły.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", opinia ta jest istotna do rozpatrzenia zażaleń. Wpłynęły one od obrońcy i rodziny Emila B. odnośnie przekazania sprawy prokuraturze.

Zobacz także: "W razie potrzeby musimy wezwać policję". Pomagają dzieciom w trudnych sytuacjach

10 maja bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I doszło do tragicznych zdarzeń. Emil B., uczeń klasy 8B, podszedł na przerwie do swojego kolegi z 3. klasy gimnazjum. Zadał mu blisko 10 ciosów nożem w szyję, głowę i klatkę piersiową. Karetka pogotowia przyjechała bardzo szybko na miejsce, ale zaatakowanego nastolatka nie udało się uratować.

d4i51hz

Według zeznań ich kolegów ze szkoły mogło chodzić o pieniądze. Sąd podejrzewa także o podżeganie do przestępstwa przez ich znajomych. Zatrzymano już 17-letniego Andriego H., 15-letnią Roksanę B. i Dawida K. oraz najmłodszego, 14-letniego Karola K. Starsza trójka, podobnie jak Emil B., może być sądzona jako dorośli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4i51hz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i51hz