Trwa ładowanie...

Warszawa. Tragiczna śmierć policyjnych psów. Veolia oferuje wsparcie

Tragiczna śmierć 6 psów policyjnych w Warszawie. Gorąca woda, która wyciekła na Pradze Północ, sięgnęła kojców wyszkolonych zwierząt. Odpowiadająca za sieć ciepłowniczą spółka Veolia oferuje wsparcie dla policjantów, którzy pracowali z psami.

Share
Warszawa. Tragiczna śmierć policyjnych psów. Veolia oferuje wsparcie
Źródło: twitter.com, Fot: Policja
d3ivkbv

Policyjne psy zginęły w piątek na Pradze Północ. Na terenie policyjnych koszar pękła rura ciepłowniczej, którą płynęła woda o temperaturze 70 st. Celsjusza. Zalany został teren laboratorium kryminalistycznego, przy którym znajdowały się kojce z wyszkolonymi psami. W gorącej wodzie i kłębach pary życie straciło sześć zwierząt.

- Mówimy tu o wielkiej tragedii. To ogromna strata dla opiekunów. Będziemy wyjaśniać przyczyny tego zdarzenia - mówił w rozmowie z Wawalove rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak. "Odeszli nasi Towarzysze Służby. MAGNET, JOGIN, EDAMIS, LASSO, JERK i LONG (...) Żegnajcie nasi niebiescy bracia" - napisali stołeczni policjanci po tragicznej śmierci wyszkolonych psów. Teraz wsparcie funkcjonariuszom zaoferowała odpowiadająca za sieć ciepłowniczą spółka Veolia.

d3ivkbv

Warszawa. Tragiczna śmierć policyjnych psów. Veolia oferuje wsparcie

- Od piątku mamy kontakt z policjantami i chcemy się z nimi spotkać i dowiedzieć się jak możemy pomóc. Wśród naszych pomysłów jest między innymi zakup nowych psów, sfinansowanie ich szkoleń czy modernizacja boksów, które zostały zalane - powiedziała w poniedziałek Aleksandra Żurada, cytowana przez PAP.

Rzeczniczka Veolii podkreśliła, że czeka na wyznaczenie terminu spotkania, na którym policjanci powiedzą, w jaki sposób spółka może pomóc. - Bo my pomożemy i nie zostawimy ich tak - dodała Żurada. To druga poważna awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie w ostatnim czasie. W grudniu pękła rura pod ul. Powsińską, powodując poparzenie dwóch osób. Kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców stolicy było wtedy czasowo pozbawione ogrzewania.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ivkbv

Podziel się opinią

Share
d3ivkbv
d3ivkbv