Trwa ładowanie...
d2vt2ua

Warszawa. Tramwaj na Kasprzaka. Ratusz ogłosił przetarg

Nowa trasa tramwajowa pozwali na szybszy dojazd do centrum miasta tysiącom mieszkańców Woli. Ratusz ogłosił przetarg na ponad 2 kilometry torowiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Będzie nowa trasa tramwajowa na Woli
Warszawa. Będzie nowa trasa tramwajowa na Woli (Urząd m.st. Warszawa)
d2vt2ua

Przetarg na budowę linii tramwajowej na Woli obejmuje 2,3 kilometra trasy między ulicą Wolską a Skierniewicką.

"Tramwaj pozwoli kilku tysiącom nowych mieszkańców Woli na szybki dojazd do stacji metra przy rondzie Daszyńskiego i do centrum" – tłumaczy rzeczniczka warszawskiego Urzędu Miasta, Karolina Gałecka.

Warszawa. Jak będzie wyglądała nowa trasa tramwajowa

Istniejący odcinek torowiska o długości około 1,2 kilometra przy ulicy Wolskiej i Kasprzaka zostanie wyremontowany. Powstanie sześć nowych przystanków – przy ulicy Płockiej, w okolicy przystanka kolejowego Warszawa Wola, jak również przy ulicy Ordona.

d2vt2ua

"Zobacz także: Bezmyślne zachowanie kobiety. Nagranie z autobusu"

"Trasa tramwajowa będzie biegła wzdłuż szybko rozbudowujących się osiedli na Odolanach. Tory na Kasprzaka, tak jak na Grochowskiej, będą obsadzone zielenią. Nowa trasa zapewni szybki dojazd do dwóch stacji metra – Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ. Czas przejazdu po nowo wybudowanym odcinku trasy nie przekroczy 15 minut. W przyszłości trasa wzdłuż Kasprzaka będzie mogła się łączyć z dwoma innymi w kierunku stacji Warszawa Zachodnia" – podaje stołeczny ratusz.

Planowany koniec prac nad nową linią tramwajową przewidziany jest w roku 2023. Wykonawca na zrealizowanie inwestycji będzie miał łącznie dwadzieścia miesięcy, w które miasto nie wlicza trzymiesięcznego okresu zimowego.

d2vt2ua

Jak podaje ratusz, całkowity koszt budowy ma wynieść blisko 196 mln złotych netto.

(fot. Urząd Miasta)

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vt2ua

Podziel się opinią

Share
d2vt2ua
d2vt2ua